Pet Şişeden Nasıl Kalemlik Yapılır?

Pet Şişeden Nasıl Kalemlik Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden nasıl kalemlik yapılır? diye merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını ve pet şişeden yapılmış kalemlik örneklerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Birçok geri dönüşüm uygulamasında kullanılan malzemelerden birisi de pet şişelerdir. İçtiğimiz su ve diğer içeceklerin pet şişeleri kullanılarak evde çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Pet şişeden dekoratif ürün, çocuklar için oyuncak, takı kutusu, çerez tabağı gibi birbirinden farklı kendin yap projeleri mevcuttur. Bu tür çalışmaları sizlerle sık sık paylaşıyoruz. Bugün paylaşacağımız geri dönüşüm projesi de, pet şişeden kalemlik yapımı ile ilgili. Pet şişeden yapılan, sevimli kalemlikler çocuğunuzun çalışma masasını süslerken aynı zamanda odası için de harika bir dekor ürünü olacaktır. Siz de çocuğunuza sevimli bir kalemlik yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulama hakkındaki örnek çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta pet şişe
  • Falçata
  • İstediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya

Pet Şişeden Kalemlik Yapımı

Pet şişeden kalemlik yapımı çok kolay bir uygulamadır. İlk olarak pet şişeye nasıl bir figür yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bundan sonrası ise oldukça kolay.

  • Falçata yardımı ile pet şişenin üst tarafını dikkatli bir şekilde kesin.
  • Daha sonra yapacağınız figüre göre pet şişenin üst kısmını falçata ile yontarak kulak şekli verin. Bunu yapamıyorsanız keçe ya da fon kartonu ile kulak yaparak bunları sonradan kalemliğe yapıştırabilirsiniz.
  • Kalemliğe şekil verdikten sonra bunu istediğiniz renge boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kalemliğin üzerine siyah boya ile ağız, burun ve göz yaparak uygulamayı tamamlayın.

İsterseniz pet şişeden yapacağınız figürlere oyuncak göz yapıştırarak onları daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak kedili, tavşanlı ya da baykuşlu kalemlikler yapmanız mümkün. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde birlikte keyifli bir aktivite gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Pet şişeden kalemlik yapmak isterseniz aşağıdaki örnek uygulamalar size bu konuda ilham verebilir. İsterseniz bunları kalemlik yerine farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pet Şişeden Nasıl Kalemlik Yapılır
Pet Şişeden Nasıl Kalemlik Yapılır

 

Pet Şişeden Kalemlik
Pet Şişeden Kalemlik
Pet Şişeden Kalemlik-1
Pet Şişeden Kalemlik-1
Pet Şişeden Kalemlik-2
Pet Şişeden Kalemlik-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial