Pet Şişeden Mini Saklama Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evdeki boş pet şişeleri değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Su ve çeşitli içeceklerin pet şişeleri ve bunların kapakları farklı şekilde değerlendirilmektedir. Elinizde bu tür şişelerden varsa bunları mini saklama kabı yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu minik kapların içine krem, lip balm, ilaç, ataç ve takılarınızı koyabilirsiniz. Bu şekilde takı, krem ve diğer malzemelerinizi çantanızda güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, pet şişeden mini saklama kabı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Mini Saklama Kabı Yapımı

Evde pet şişeden saklama kabı yapmak oldukça kolaydır. Bunu n için tek yapmanız gereken pet şişenin ağız kısmını güzelce kesmek ve altına da uygun bir kapak geçirmek. Bu şekilde kapağı açılıp kapanabilen mini saklama kabı yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için kapakları farklı renkte seçebilir veya kendiniz boyayabilirsiniz. Mini saklama kabının üst kısmına sticker yapıştırabilir ya da minik eva parçaları ile süslemeler yapabilirsiniz. Daha büyük boyutta bir saklama kabı yapmak isterseniz, pet şişeden ataç kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • 2 tane pet şişe kapağı
  • Makas
  • Falçata
  • Törpü

Bunların dışında saklama kabının kapağına sticker ya da minik boncuklarla süsleme yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Mini Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir saklama kabı yapabilirsiniz.

  • Mini saklama kabı yapmak için pet şişenin ağız kısmı gerektiği için ilk olarak falçata ve makas ile şişenin ağız kısmını keserek çıkarın.
  • Şişenin ağız kısmını kapağa geçecek şekilde keserek küçültün ve kapağı buraya bastırarak geçirin. Kapağın yerine rahatça oturması için şişenin ağız kısmındaki tırtıkları törpü ile düzleştirebilirsiniz.
Mini Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Mini Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
  • Son olarak ağız kısmına da diğer kapağı takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Daha şık bir tasarım oluşturmak için kapağa elinizdeki malzemeleri kullanarak istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamaları uyguladıktan sonra mini saklama kabı yapımı tamamlanmış oluyor. Siz de bu kolay geri dönüşüm çalışmasını uygulayarak evde sevimli kutular yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden mini saklama kabı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Uygulamada kullandığınız şişenin alt kısmını da değerlendirmek isterseniz, pet şişeden minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial