Pet Şişeden Köpük Balon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle küçük çocukların hoşuna gidecek kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar köpük balon yapmayı severler. Dışarıdan köpük balon aparatı almaktansa evde kendiniz de kolay bir şekilde köpük balon aparatı yapabilirsiniz. Evde köpük balon aparatı yapmak için tel, hortum, pipet gibi malzemeler kullanılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz pet şişeden köpük balon yapımı ile dev köpük balonlar yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Köpük Balon Yapımı

Köpük balon yapmak için deterjanlı su ve halka şeklinde bir aparat gerekmektedir. Halkayı deterjanlı suya batırıp, sudan çıkardıktan sonra hafifçe üfleyerek köpük balon yapılabilir. Kullanılan aparata göre köpük balonun sayısı ve boyutu değişiklik gösterir. Büyük köpük balonlar yapmak için pet şişe kullanabilirsiniz. Şişeyi kestikten sonra alt tarafını deterjanlı suya batırarak dev köpük balonlar yapabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte evde keyifli vakit geçirmek isterseniz birlikte pet şişeden köpük balon aparatı yapmayı deneyebilirsiniz.

Pet Şişeden Köpük Balon Yapımı
Pet Şişeden Köpük Balon Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata

Bunların yanı sıra köpük yapmak için bir kabın içine deterjanlı su karışımı hazırlamanız gerekmektedir. Uygulamanın yapımında her türlü pet şişe kullanılabilir.

Pet Şişeden Köpük Balon Nasıl Yapılır?

Bir kabın içine bulaşık deterjanı ve su ile karışımı hazırlayın. Daha sonra pet şişeyi düz bir zemin üzerine yan olarak koyun. Falçata yardımı ile pet şişenin üst kısmını keserek çıkarın. Aparatı kolay kullanmak için pet şişenin yarısından fazlasını kesebilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra köpük balon oyuncağı yapımı tamamlanmış oluyor. Pet şişeyi deterjanlı karışıma batırarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden köpük balon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Köpük balon oyuncağını pipet ile yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten köpük baloncuk oyuncağı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Köpük Balon Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Köpük Balon Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial