Pet Şişeden Kolay Kendin Yap Çalışması
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle pet şişe ile yapabileceğiniz 3 kolay kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde bulunan boş pet şişeleri atmak yerine değerlendirmek isterseniz yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Pet şişenin ağız kısmı ve kapaklarını kullanarak minik saklama kapları yapabilirsiniz. Bu kapları krem kutusu, takı kutusu ya da anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde ilacınızı, kreminizi, bozuk para ve takılarınızı yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Sizin de bu tür aksesuarlara ihtiyacınız varsa yazımızın devamında uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Kolay Kendin Yap Çalışması

Pet şişeden minik bir takı kutusu yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeler; pet şişe, falçata, makas, törpü ve pet şişeye uygun 2 tane kapak. Malzemeleri temin ettikten sonra pet şişenin ağız kısmını falçata ile keserek çıkarın. Bu parçanın kenarını makas ile keserek düzeltin. Kenarlardaki çıkıntıları törpü ile düzeltebilirsiniz.

Mini Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Mini Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi alt kısmı düz bir parça elde ettikten sonra bunun iki tarafına kapakları takın. Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden takı kutusu yapımı tamamlanmış oluyor. Küpe ve yüzüklerinizi içine koyabilirsiniz. Aynı yöntem ile krem kabı da yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız kutunun kapağına minik bir süsleme yapıştırabilirsiniz.

Pet Şişeden Anahtarlık Yapımı

Pet şişe ile hem saklama kabı hem de anahtarlık olarak kullanabileceğiniz bir aksesuar yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; pet şişe kabı, 2 tane kapak, falçata, makas, anahtarlık halkası ve pense. Bu malzemeleri temin ettikten sonra falçata yardımı ile pet şişenin ağız kısmını keserek çıkarın. Makas ile kenarlarını düzeltin ve törpüleyin.

Pet Şişeden Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde saklama kabını hazırladıktan sonra pet şişenin kenarındaki plastik halkaya anahtarlık halkasını geçirin ve pense ile sıkarak kapatın. Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden anahtarlık yapımı tamamdır. İçine takılarınızı ya da krem, ilaç gibi malzemeler koyup kapağını kapatabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemler sayesinde pet şişeleri atmak yerine minik kaplar yaparak değerlendirebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Pet şişe ile çocuğunuza oyuncak yapmak isterseniz, pet şişeden su tabancası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial