Pet Şişeden Kavanoz Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden kavanoz yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen pet şişeler bulunmaktadır. Bunları değerlendirmek isterseniz yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde yapacağınız kavanozlara bakliyat koyabilir ya da toka kutusu olarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Kavanoz Yapımı

Evde pet şişeden kavanoz yapımı için asitli içecek, meyve suyu ya da suların pet şişelerini kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında aynı boyutta pet şişe kullanmanız gerekmektedir. Pet şişelerden birisi kavanoz diğeri de kapak yapımında kullanılacaktır. Elinizde renkli pet şişeler varsa bunları kullanarak şık görünümlü kavanozlar yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Kavanoz
Pet Şişeden Kavanoz

Pet şişe ile yaptığınız kavanozları boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bunun için akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Bunun dışında desenli bant ya da yapışkanlı eva ile de kavanozların üzerine güzel süslemeler yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane aynı boyutta pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Tek bir kavanoz yapmak için 2 tane pet şişe kullanılmaktadır. Süsleme yapmak için desenli bant da kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Kavanoz Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce pet şişelerin üzerindeki yapışkanlı etiketleri çıkararak şişeleri güzelce temizleyin. Pet şişeleri temizledikten sonra kavanoz yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak her iki pet şişeyi de falçata yardımı ile ortadan ikiye kesin.
Pet Şişeden Kavanoz Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kavanoz Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu parçalardan birisi kavanoz diğeri de kapak olacak. İlk parçayı olduğu gibi bırakın diğerini ise makas ile keserek diğer parçaya geçecek şekilde kapak yapın.

Bu şekilde kavanozu yaptıktan sonra daha şık görünmesi için ağız kısmına desenli bant yapıştırabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kavanoz yapımı için 2 litrelik kola şişesi kullanılmış. Aynı uygulamayı su şişesi ile de yapabilirsiniz. Size bahsettiğimiz bu kolay yöntem sayesinde evde farklı boyutlarda kavanozlar yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden kavanoz yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden dekoratif kutu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial