Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle boş pet şişeleri değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişe kolay kesilebildiği ve süslenebildiği için geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlerle su şişesinden kalemlik yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Siz de evde kolay bir şekilde kapaklı kalemlik yapmak isterseniz, pet şişeden kapaklı kalemlik yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik Yapımı

Evde pet şişeden kalemlik yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Pet şişenin üst kısmını keserek bunun alt tarafı ile güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. Yaptığınız kalemliği daha şık hale getirmek için istediğiniz renkte boyayabilir, eva ya da kumaş ile kaplama yapabilirsiniz. Şeffaf şekilde kullanmak isterseniz sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada gördüğünüz gibi desenli bant ve sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz pet şişenin üst kısmını kullanarak kalemliğe kapak da yapabilirsiniz. Bu şekilde kalemlik çantada da taşınabilir. Uygulamayı renkli pet şişe ile yaparak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik
Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için desenli bant ve sticker gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise kapaklı kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulama öncesinde pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkararak temizleyin.

  • Falçata yardımı ile pet şişenin alt kısmını keserek çıkarın.
  • Bu kısım kalemlik olacak. Geriye kalan alt kısmın çıkıntı yerlerini makas ile keserek bunu alt taraftaki parçaya geçecek şekilde kesin.
  • Bu şekilde kalemliği ve kapağı yaptıktan sonra isterseniz boyayabilir ya da üzerine süsleme yapabilirsiniz.

Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı küçük pet şişe ile de yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kapaklı kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu konuda farklı bir örnek incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kapaklı Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial