Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı mutfakta yayıntı yapan pet şişeleri değerlendirmenin en kolay yöntemlerinden birisidir. Günümüzde pet şişe ile yapılan geri dönüşüm çalışmaları sonucunda ortaya çok güzel tasarımlar çıkmaktadır. Fırsat buldukça sizlerle bu tarz çalışmalardan örnekler paylaşmaya çalışıyoruz. Bugün de sizlerle pet şişe ile kalp şeklinde duvar süsü yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Siz de evde salon ya da oturma odasının duvarında kullanmak için kalpli duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Pet şişe ve tuvalet kağıdı rulosu evde dekoratif süs yapımı için sıkça kullanılan malzemeler arasında bulunmaktadır. Plastik ve karton olan bu malzemelere şekil vermek ve bunları boyamak kolay olduğu için bunlarla evde çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz bugün size bahsedeceğimiz kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz. Pet şişeden keseceğiniz parçalara kalp şekli verdikten sonra bunların üzerini desenli bant ile süsleyerek harika bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse listede verdiğimiz malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Pet şişe
 • Falçata ve makas
 • Desenli bant
 • İnce bir kurdele ya da ip

Pet Şişeden Kalpli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Pet şişe ile kalpli duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak plastik şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmakla işe başlayın.
 • Sonrasında pet şişeyi yan olarak tutup bunun alt ve üst tarafını falçata yardımı ile kesin.
 • Uygulamanın yapımında pet şişenin düz olan kısmı kullanılacak. Diğer parçaları da başka çalışmalarda kullanabilirsiniz.
 • Düz olan parçanın üzerine parmaklarınızla bastırarak iki tarafına iz çıkmasını sağlayın.
 • Sonrasında iz çıkardığınız parçayı makas ile keserek inceltin.
 • Bu şekilde elinizde parçalar olacak. Bunların üzerine desenli bant yapıştırarak süsleyin.
 • Yaprak şeklindeki plastik parçanın katlı yerlerinden bir tanesini içe doğru parmağınızla ittirerek kalp şekli verin.
 • Bu şekilde duvar süsü yapımında kullanacağınız kadar kalp yaptıktan sonra bunları ince bir kurdele ya da ip yardımı ile birbirine tutturarak duvar süsü yapımını tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız kalpleri ipe geçirmek yerine bunları yanlarından birbirine yapıştırarak farklı tasarımlarda oluşturabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. KadınHanem YouTube kanalına bu güzel video için teşekkür ederiz. Evde cd ve ip kullanarak güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz az malzeme ile kolay duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=j0V8bzi2L4g

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial