Pet Şişeden Kalp Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden kalp nasıl yapılır diye merak edenler için bu yazımızda sorunun cevabını paylaşıyoruz. Pet şişe ile yapılan geri dönüşüm çalışmaları sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Evde dekoratif süs yaparken genelde kalp, çiçek ya da yıldız gibi figürler tercih edilmektedir. Biz bugün size pet şişede kalp yapabileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Evdeki pet şişeleri değerlendirirken, güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Kalp Nasıl Yapılır?

Evde pet şişeden kalp yapımı oldukça kolay bir uygulamadır. Pet şişeyi keserek buna kalp şekli vermek için keskin bir alet kullanmanız gerekmektedir. Bu iş için falçata kullanabilirsiniz. Küçük bir pet şişeden 2 ya da 3 tane kalp yapılmaktadır. Yapacağınız kalplerin kalınlığına göre kullanacağınız pet şişe miktarını ayarlayabilirsiniz. Yapacağınız kalpleri isterseniz boyayabilir, üzerlerine desenli bant ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Pet şişeden yapacağınız kalplerle şık bir dekoratif ürün tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, pet şişeden kalpli duvar süsü yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Pet Şişeden Kalp Yapımı

Pet şişeyi kullanmadan önce güzelce yıkayın ve üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın. Sonrasında aşağıda anlatacağımız adımları uygulayarak kola bir şekilde kalp yapabilirsiniz.

  • Pet şişeyi yan olarak tutarak falçata yardımı ile alt ve üst kısımlarını keserek şişeyi 3 parçaya bölün.
  • Kalp yapmak için pet şişenin orta kısmından çıkan düz parça kullanılacak.
  • Bu düz pet şişe parçasını elinizle bastırarak yassılaştırın ve yanlarına bastırarak iz çıkarın.
  • Sonraki aşamada katladığınız pet şişe parçasını makas ile istediğiniz kalınlıkta kesin.
  • Kestiğiniz parçalardan birinin kat yerini parmağınız ile içe doğru ittirin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile kalp yapımı tamamdır.

Bu şekilde istediğiniz sayıda kalp yaparak bunlarla çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Büyük pet şişelerle yapacağınız kalplerin altına eva ya da başka bir malzeme yapıştırarak bunları takı kutusu olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu güzel geri dönüşüm çalışmasını uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden kalp yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Pet Şişeden Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kalp Yapımı
Pet Şişeden Kalp Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial