Pet Şişeden Eşit Kollu Terazi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Küçük çocuklara ağırlık kavramını öğretmek için çeşitli malzemeler kullanılarak eşit kollu terazi yapılmaktadır. Bu konuda size fikir vermek için yazımıza pet şişeden eşit kollu terazi yapımı paylaşıyoruz. Siz de evde çocuğunuz ile birlikte kolay şekilde eşit kollu terazi yapmak isterseniz yazımızda anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Bu şekilde evde çocuğunuzla birlikte eğlenceli vakit geçirirken ona ağırlıkları öğretebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz terazi yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Eşit Kollu Terazi Yapımı

Evde eşit kollu terazi yapmak için genelde karton tabak ve karton bardak gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemelerin kenarına delik açıp buralardan ip geçirerek eşit kollu terazi yapılmaktadır. İpleri bir elbise askısına bağladıktan sonra terazi kullanıma hazırdır. Bu terazinin gözlerine ağır ve hafif nesneler koyarak çocuğunuza ağırlık kavramını daha rahat öğrenebilirsiniz. Evde atılmayı bekleyen pet şişeler varsa bunları da terazi yapmak için kullanabilirsiniz. Bu sayede pet şişeleri atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

 Eşit Kollu Terazi
Eşit Kollu Terazi

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane pet şişe
  • 1 tane elbise askısı
  • İp
  • Makas
  •  Pet şişeye delik açmak için sivri bir nesne

Uygulamanın yapımında aynı boyuttaki her türlü pet şişe kullanılabilir.

Pet Şişeden Eşit Kollu Terazi Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede eşit kollu terazi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişelerin üst kısmını makas ile keserek çıkarın. Terazi yapımında şişelerin alt tarafı kullanılacaktır.
  • Kestiğiniz pet şişelerin kenarına sivri bir nesne yardımı ile 3 tane delik açın.
  • Açtığınız bu deliklerden ip geçirin.
  • Son olarak iplerin ucunu elbise askısına geçirerek düğüm yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden eşit kollu terazi yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu kapı kolu ya da buna benzer bir yere takarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden eşit kollu terazi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuğunuza zaman kavramını öğretmek için evde saat yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kartondan saat nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Eşit Kollu Terazi Yapımı Resimli Anlatıım
Pet Şişeden Eşit Kollu Terazi Yapımı Resimli Anlatıım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial