Pet Şişeden Bardak ve Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden bardak ve fincan yapımı başlığı altında sizlerle evde yapabileceğiniz kolay geri dönüşüm çalışmaları paylaşıyoruz. Evde boş pet şişe varsa bunları çöpe atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bugün sizlerle bu çalışmalardan 2 tane örnek paylaşıyoruz. Pet şişe ile dekoratif fincan ya da güzel bir bardak yapmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Bardak ve Fincan Yapımı

Evde pet şişe ile neler yapılır? diye düşünüyorsanız size bahsedeceğimiz kolay geri dönüşüm çalışmaları ilginizi çekebilir. Evde dekoratif verimli vakit geçirmek isterseniz dekoratif fincan ya da kulplu bardak yapmayı deneyebilirsiniz. İsterseniz her iki çalışmayı da yapabilirsiniz. Uygulamaları yaparken hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Pet Şişeden Fincan Yapımı

Pet Şişeden Fincan Yapımı-2
Pet Şişeden Fincan Yapımı-2

Evde pet şişe ile dekoratif fincan yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeler; 1 tane pet şişe, falçata, makas, kalem, 1 tane kullanılmayan cd, kaplama ve süsleme yapmak için eva ya da keçe. Listede verilen malzemeleri temin ettikten sonra Pet şişenin ağız kısmını falçata yardımı ile kesin. Daha sonra kapağın olduğu kısmıda keserek çıkarın. Bu şekilde pet şişeden fincan yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz. Sonraki aşamada evanın üzerine cd’yi koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Bunu makas ile keserek çıkardıktan sonra cd’nin üzerine yapıştırın. Evadan 2 tane şerit şeklinde parça kesin. Bunlardan bir tanesini fincanın ağız kısmına yapıştırın. Diğer eva parçasını da fincanın yan tarafına sap olarak yapıştırın. Son olarak fincanı eva ile kapladığınız cd’nin üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile dekoratif fincan yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz fincanın süslemesini inci boncuk ya da kurdele ile de yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, pet şişeden fincan yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Pet Şişeden Fincan Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Fincan Yapımı Resimli Anlatım

Pet Şişeden Bardak Yapımı

Pet Şişeden Bardak Yapımı
Pet Şişeden Bardak Yapım

Pet şişeden bardak yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane pet şişe, falçata ve makas. Uygulamanın yapımında pet şişenin alt ve orta kısmı kullanılacağı için üst tarafını falçata ile keserek çıkarın. Pet şişenin ağız kısmını makas ile keserek düzelttikten sonra bundan 1 parmak pay bırakarak şişeyi kesin. Bunu yaparken bu şeridi koparmayın. Bu parça bardağın sapı olacak. Sonrasında bardağı hangi boyda yapmak istediğinize karar verip aradaki fazlalık parçayı makas ile güzelce keserek çıkarın. Son olarak yukarıdaki parçayı şişenin alt tarafından geçirin.Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile kulplu bardak yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bu bardağın üzerine süslemeler yaparak bunu dekortatif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pet Şişeden Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Bardak Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden dekoratif süs yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Siz de evde bu çalışmalardan istediğinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden tuzluk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial