Pet Şişeden Balık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden balık yapımı güzel bir geri dönüşüm projesi olduğundan dikkatinizi çekebilir. Bugüne kadar su ve diğer sıvıların pet şişelerinin değerlendirildiği birçok kendin yap çalışmasını sizlerle paylaştık. İşe yaramaz diye çöpe attığımız bu plastik şişelerden çocuklar için kumbara ve oyuncak yapabileceğiniz gibi perde, kase, çiçek gibi çok güzel dekor ürünleri de yapabilirsiniz. Bugün sizlerle pet şişe değerlendirmenin en eğlenceli yollarından birisi olan pratik bir uygulama paylaşıyoruz. Siz de pet şişeden balık yapmak isterseniz aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve çalışmanın detayları hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Oyuncak göz
  • Boya

Pet şişeden nasıl balık yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını aşağıdaki resimde bulabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi su şişesinin içi boşaltıldıktan sonra kapağı çıkarılmış. Sonra plastik şişe biraz kesilerek küçültülmüş. Alt taraftan biraz pay bırakıldıktan sonra şişe bükülüp sıkıştırılarak balığın gövdesi ve kuyruğu oluşturulmuş. Sonrasında boyalar ile renklendirme yapılmış ve 2 tane oyuncak göz ile balık yapımı tamamlanmış.

Pet Şişeden Nasıl Balık Yapılır
Pet Şişeden Nasıl Balık Yapılır

Pet şişeden balık yapmak isteyenlere bu konuda fikir vermesi için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Siz de isterseniz bu uygulamaların aynısına ya da daha farklı tasarımlar deneyerek çok güzel balık figürleri yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resimdeki örnekte ilk açıklamamızdaki adımlar uygulanarak rengarenk balıklar yapılmış. Bu yöntemin dışında farklı uygulamalar da yapmak mümkün.

Pet Şişeden Balık Yapımı
Pet Şişeden Balık Yapımı

Pet şişenin ağız kısmını kestikten sonra gövde ve kuyruk bölümü için farklı bir parça kullanarak da balık yapılabilir. İki tane pet şişenin ağız bölümü kesildikten sonra bunlar birleştirildiğinde de ortaya balık şekli çıkacaktır. Bundan sonrasında balığınızı dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz.

Pet Şişeden Balık Yapımı-1
Pet Şişeden Balık Yapımı-1

Aşağıdaki örnekte ise pet şişenin alt tarafı balık ağzı gibi kesilmiş. Renkli el işi kağıdı ile kuyruk ve yüzgeçler yapıldıktan sonra bunlar yapıştırılarak sabitlenmiş ve göz yapılarak balık tamamlanmış. Sizlerle paylaştığımız bu öneriler sayesinde farklı şekillerde birçok balık yaparak bunları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Rengarenk balıkları çocuğunuzun odasını dekore etmek için de kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Balık Yapımı-2
Pet Şişeden Balık Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial