Pet Şişe Kapaklarıyla Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pet şişe kapakları ile dekoratif süs yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişe kapakları ile birçok dekoratif süs yapılabilir. Örneğin kırmızı bir pet şişe kapağının üzerine siyah benekler yaparak güzel bir uğur böceği tasarlayabilirsiniz. Plastik kapakların üzerine evadan keseceğiniz parçaları yapıştırarak kedi, köpek ve tavşan gibi birçok hayvan figürü yapabilirsiniz. Biz de bugün sizlerle pet şişe kapaklarıyla çiçek yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Pet Şişe Kapaklarıyla Çiçek Yapımı

Evde dekoratif çiçek yapmak için pet şişe kapağı kullanabilirsiniz. Bunun için elinizde 6 tane plastik kapak olması yeterlidir. Bu kapakları birbirine yapıştırarak kısa sürede güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların 5 tanesi aynı geriye kalan 1 tanesi ile farklı renkte olmalıdır. Kapakların hepsi aynı renkte ise bunlardan bir tanesini oje veya akrilik boya ile farklı bir renkte boyayabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde pet şişe kapaklarını atmak yerine güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane plastik kapak
  • Silikon tabancası

Çiçeğe süsleme yapmak isterseniz boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakların aynı boyutta olması gerekmektedir.

Pet Şişe Kapaklarıyla Çiçek Nasıl Yapılır?

Kapaklar ve yapıştırıcı hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif çiçek yapabilirsiniz.

  • Kapakların üzerinde yazı varsa bunları aseton ile silerek çıkarabilirsiniz.
  • Plastik kapakları boyamak isterseniz bunun için istediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.
  • İlk olarak çiçeğin dış kısmını yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için kapakların kenarlarına silikon sürerek 5 tanesini daire oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.
Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde çiçeğin dış kısmını oluşturduktan sonra kalan son kapağı da çiçeğin ortasına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız çiçeğin daha şık görünmesi için isterseniz üzerine boncuk, pul veya parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz çiçeğe sap yapabilir ya da bir karton üzerine yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaktan çiçek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe kapaklarını farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz, pet şişe kapaklarından saklama kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial