Pet Şişe Kapaklarından Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle elinizdeki pet şişe kapaklarını değerlendirebileceğiniz eğlenceli bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde plastik kapak bulunmaktadır. Bu kapakları atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayarak sevimli bir çam ağacı yapabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse pet şişe kapaklarından yılbaşı süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapaklarından Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yeni yıl süsü yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanarak noel baba, çam ağacı, kardan adam, geyik ve yıldız gibi yılbaşının sembolü olan süsler yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, eva ile kolay yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Farklı bir malzeme ile süs yapmak isterseniz pet şişe kapaklarını kullanabilirsiniz. Gerçekçi bir tasarım olması için yeşil renkli kapakları tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yeşil renkte meyve suyu kutularının kapakları kullanılmıştır. Elinizde bu renkte kapak yoksa farklı renkte kapaklarla da çam ağacı süs yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 7 tane plastik kapak
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak isterseniz küçük parlak taşlar, boncuk veya simli eva kullanabilirsiniz.
  • Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip

Pet Şişe Kapaklarından Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Pet şişe kapakları ve diğer malzemeler hazır ise yılbaşı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak silikon tabancası yardımı ile 3 tane kapağı yan yana yapıştırın.
  • Diğer 2 kapağı da aynı şekilde yan yana yapıştırın.
Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde 3 ve 2 li şeritler hazırladıktan sonra 2’li kapak şeridini 3’lü olanların üzerine yapıştırın.
  • Diğer kalan 2 kapağı da alt ve üstlere yapıştırarak çam ağacını oluşturabilirsiniz.
  • Elinizde yeşilin farklı tonlarında kapaklar varsa aralara bunlardan da koyarak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra çam ağacı yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık görünmesini isterseniz üzerine küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Son olarak ince bir kurdele ya da ipi ikiye katlayarak çam ağacının arkasına yapıştırabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz boyutta yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişe kapakları ile yılbaşı süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial