Pet Şişe Kapağından Saklama Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunmaktadır. Bu şişeleri atmak yerine değerlendirmek isterseniz mini bir saklama kabına dönüştürebilirsiniz. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda minik saklama kabı yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Bu minik kaplara sap da yaparak sepet görünümü verebilirsiniz. Farklı renkte kapaklar kullanarak rengarenk dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için pet şişe kapağından saklama kabı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Saklama Kabı Yapımı

Evde pet şişeden saklama kabı yapmak için su şişesi ve diğer asitli içeceklerin pet şişelerini kullanabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için şişelerin ağız kısmını kesmek gerektiği için su şişesi gibi kolay kesebileceğiniz malzemeleri tercih edebilirsiniz. Kapaklar birbirine yapıştırılacağı için her iki pet şişe de aynı boyutta olmalıdır. Saklama kabının alt tarafı ve kapak kısmı için şişelerin kapakları kullanılacağı için bunların kapaklı olması gerekmektedir. Bu detaylara dikkat ettiğinizde uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane aynı şekil ve boyutta pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Törpü
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız pet şişeler kapaklı olmalıdır.

Pet Şişe Kapağından Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Pet şişeler hazır ise mini saklama kabı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak makas yardımı ile su şişelerinin ağız kısmını kesin. Bunu yaparken mümkün olduğunca dipten kesmeye dikkat etmelisiniz.
  • Her iki su şişesinin kapağı da üzerinde olmalıdır. Bu parçalardan birisi saklama kabının altı diğeri de üstünü oluşturacak.
  • Şişenin ağız kısmındaki plastik halkayı da keserek çıkarın. Bunu biraz kısaltarak kullanabilirsiniz.
Pet Şişe Kapağından Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağından Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
  • Hazırladığınız 2 parçayı silikon ile birbirine güzelce yapıştırın.
  • Son olarak plastik halka parçasını da kapaklardan birinin iki yanına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden mini saklama kabı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli kabın kapağını açarak içine takılarınızı veya ataç koyabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde farklı renkte kapaklarla birkaç tane saklama kabı yaparak bunları dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, pet şişe kapağından mini kap yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeleri değerlendirmek için yapabileceğiniz başka bir geri dönüşüm çalışması incelemek isterseniz, pet şişeden dekoratif fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial