Pet Şişe Kapağından Pasta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür doğum günü pastası yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede sevimli bir pasta yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey pet şişe kapağı. Bu plastik kapaklar boyut olarak minyatür pasta yapımına uygun olduğu için çalışmayı yaparken işiniz kolaylaşacaktır. Evde çocuğunuz için oyuncak doğum günü pastası yapmak isterseniz, pet şişe kapağından pasta yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Pasta Yapımı

Pet şişe kapakları rengarenk görünümleri ile birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle bu kapaklarla minyatür doğum günü pastası yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Bu plastik kapakların üzerine boncuk ya da buna benzer malzemeler ile süsleme yaparak güzel bir pasta tasarlayabilirsiniz. Kapağın yan tarafına da kağıt veya karton ile yapacağınız kaplama ile ortaya güzle bir tasarım çıkacaktır. İsterseniz pet şişe kapağına boncuk yapıştırmak yerine akrilik boya ya da oje ile krema ve şekerleme şeklinde süsleme yapabilirsiniz. Elinizde oyun hamuru varsa bununla da pastanın üzerine süsleme yapabilirsiniz. Makas ile küçük bir şekilde keseceğiniz eva parçalarını da pasta süslemesinde kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe kapağı
  • Küçük bir karton veya kağıt
  • Makas
  • Küçük boncuklar
  • Yapıştırıcı

Kapakları boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya ya da oje kullanabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Pasta Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak istediğiniz renkte minyatür pasta yapabilirsiniz.

  • Kapakların üzerinde yazı varsa bunları aseton ile çıkarabilirsiniz.
  • Pastayı yapmak için ilk olarak kartondan pet şişe kapağının yan tarafına uygun boyutta bir parça kesin.
  • Hazırladığınız bu karton parçasının üzerini isterseniz oje ya da boya ile boyayabilirsiniz. Sonrasında kartonu yapıştırıcı yardımı ile kapağın yan tarafına yapıştırarak kaplama yapın.
  • Pastayı süslemek için üzerine küçük boncuklar yapıştırabilirsiniz. Elinizde sevimli çıkartmalar varsa bunları da süsleme yapımında kullanabilirsiniz.
  • İsterseniz pet şişe kapağının üzerine boncuk yerine oje ya da akrilik boya ile süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe kapağından minyatür pasta yapımı tamamdır. Bu kolay uygulama sayesinde evde farklı renk ve boyutlarda oyuncak pastalar yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe kapağından pasta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile minyatür pasta yapmak isterseniz, Barbie için doğum günü pastası nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Pasta Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağından Pasta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial