Pet Şişe Kapağından Minyatür Saat Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle oyuncak ev için minyatür saat yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Oyuncak ev için elinizde bulunan malzemeler için çeşitli minyatür eşyalar yapabilirsiniz. Karton ile yatak, koltuk gibi eşyalar yaparken pet şişe kapağı ve küçük plastik kaplarla tencere, tava ve çeşitli temizlik malzemeleri yapılabilir. Sizlere bu konuda ilham verebilmek için yazımızda pet şişe kapağından minyatür saat yapımı paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Minyatür Saat Yapımı

Evde minyatür saat yapmak için karton, kağıt, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Daha kolay bir tasarım yapmak isterseniz pet şişe kapağı kullanabilirsiniz. Bu plastik kapakların üzerine kağıt ile yaptığınız saati yapıştırarak minyatür masa ve duvar saati yapabilirsiniz. Böyle bir saat oyuncak bebek evi için hoş bir dekor ürünü olacaktır. Saatin alt tarafına iki tane boncuk yapıştırarak dik durmasını sağlayabilirsiniz. Elinizde boncuk yoksa küçük bir kartonu ikiye katlayarak kapağın arkasına yapıştırarak destek yapabilirsiniz. Yaptığınız saati duvara asmak isterseniz arkasına ip ile yaptığınız halkayı yapıştırarak asabilirsiniz.

Minyatür Saat
Minyatür Saat

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Kağıt
  • Kalem
  • Koli Bandı
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir karton parçası ( saati dik tutmak için )

Pet Şişe Kapağından Minyatür Saat Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür saat yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik kapağı kağıdın üzerine yerleştirerek bir daire çizin. Makas ile kestiğiniz dairenin içine rakamları yazarak saatin zeminini hazırlayın.
  • Bunun üzerini desenli bant ile kaplayın ve kenarlarından makas ile kesin. Bu şekilde saatin zemini daha dayanıklı ve parlak olacaktır.
  • Hazırladığınız bu zemini plastik kapağın üzerine güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde minyatür saati yaptıktan sonra küçük bir karton parçasını katlayarak bu arkasına yapıştırıp saati minyatür masa ya da sehpa üzerine yerleştirebilirsiniz.

Evde oyuncak saat yapımı bu şekilde olup isterseniz duvara da asabilirsiniz. Evde bu eğlenceli kedin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe kapağı ile minyatür saat yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Oyuncak ev için sevimli bir saksı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür saksı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Saat Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Saat Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial