Pet Şişe Kapağından Mini Saklama Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pet şişe kapaklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde küçük bir krem kutusu ya da boncuk ve raptiye gibi malzemeleri saklamak için mini saklama kabı yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Hatta bu sevimli saklama kaplarının içine küçük küpelerinizi de koyabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, pet şişe kapağından mini saklama kabı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Mini Saklama Kabı Yapımı

Pet şişe kolay kesilebilmesi ve şekil verilebilmesi nedeni ile geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Evde değerlendirmek için beklettiğiniz pet şişe varsa bununla sevimli bir saklama kabı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için pet şişenin ağız kısmı ve kapağı gerekmektedir. Kabın alt kısmını yapmak için de aynı kapaktan bir tane daha gerekmektedir. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kapakları boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Pet şişeye uygun 2 tane kapak
  • Falçata
  • Makas

Krem kutularını süslemek için kapakların üzerine sevimli çıkartmalar yapıştırabilir ya da kendiniz farklı süslemeler yapabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Mini Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise mini saklama kabı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında pet şişenin ağız kısmı gerektiği için ilk olarak falçata ve makas ile şişenin ağız kısmını keserek çıkarın.
Mini Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Mini Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
  • Şişenin ağız kısmını kapağa geçecek şekilde keserek küçültün ve kapağı buraya bastırarak geçirin. Kapağın yerine rahatça oturması için şişenin ağız kısmındaki tırtıkları törpü ile düzleştirebilirsiniz.
  • Son olarak ağız kısmına da diğer kapağı takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Daha şık bir tasarım oluşturmak için kapağa elinizdeki malzemeleri kullanarak istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süsleme yapmak için simli eva kullanılmıştır. Siz de isterseniz böyle bir süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü pet şişe kullanılabilir. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden krem kutusu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Biraz daha büyük bir saklama kabı yapmak isterseniz, pet şişeden ataç kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial