Pet Şişe Kapağından Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe kapağından çiçek yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir uygulama gibi görünebilir. Doğru malzemeler ve uygun yöntem kullanıldığı zaman plastik kapaktan çiçek yapmak oldukça kolaydır. Salon ya da oturma odanızın dekorunu güzelleştirmek için yapay çiçek tasarlayabilirsiniz. Pet şişeden çiçek yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Çiçek Yapımı

Evde plastik kapaktan çiçek yapmak isterseniz bunun için su ve diğer pet şişelerin kapaklarını kullanabilirsiniz. Farklı renkte kapakları kullanarak rengarenk çiçekler yapabilirsiniz. Bu çiçeklere sap yaparak bir vazoya koyabilir ya da dekoratif ürün tasarlarken süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Plastik kapaklar çok sert olmadığı için bir falçata yardımı ile kolayca kesebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane plastik kapak
  • Falçata

Bunların dışında çiçeğin ortası için pul ya da küçük parlak taşlar kullanılabilir. Çiçeğe sap yapmak için tel ya da çöp şişe benzer ahşap bir çubuk. Bu parçaları yerlerine tutturmak için de yapıştırıcı gerekmektedir.

Pet Şişe Kapağından Çiçek Nasıl Yapılır?

Tek bir çiçek yapmak için 1 tane plastik kapak gerekmektedir. Plastik kapak ve falçata hazır ise çiçek yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak plastik kapağı düz bir yere koyun ve bunun iç kısmındaki çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek kesikler yapın.
  • Yaptığınız bu kesiklerin üzerine parmağınızla bastırarak dışa doğru açtırın.
  • Kapağın kenarlarını bu şekilde açtırdığınızda ortaya çiçek şekli çıkacaktır.
  • Sonraki aşamada bu çiçeğin ortasına pul ya da buna benzer küçük bir süs aksesuarı yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra plastik çiçek yapımı tamamdır. Çiçeği bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz sap da yapabilirsiniz.
  • Çiçeğe sap yapmak isterseniz kapağın ortasına küçük bir delik açarak buradan tel geçirebilirsiniz. İsterseniz bir çöp şişe yeşil bant ya da kağıt sararak sap yapıp bunu çiçeğin arka tarafına sap olarak yapıştırabilirsiniz.

Bu şekilde evde istediğiniz renkte çok güzel plastik çiçekler yapabilirsiniz. Elinizde çok sayıda plastik kapak varsa bunlardan yapacağınız çiçeklerle dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Plastik kapaklar kendinden renkli olduğu için bunları boyamanıza gerek kalmadan doğrudan çiçek yapımına başlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde pet şişeler gibi kapaklarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız plastik kapaktan çiçek resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir. Evde plastik şişe kapağı ile çiçek yapmak için farklı bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, plastik kapaklardan çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Çiçek Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Çiçek Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial