Pet Şişe Kapağı ile Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Pet Şişe Kapağı ile Kolay Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe kapağı ile kolay dekoratif süs yapımı elinizdeki plastik kapakları değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Pet şişeler farklı şekillerde değerlendirilebildiği gibi bunların kapakları da okul öncesi çalışmalarda ve birçok kendin yap uygulamasında kullanılmaktadır. Evde dekoratif çiçek yapmak için de plastik şişe kapakları oldukça idealdir. Bu kapakların iç tarafı falçata ile kesilerek rengarenk çiçekler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamanın yapımında da pet şişe kapağı ile yapılan çiçekler kullanılmaktadır. Evde kolay dekoratif süs yapmak isterseniz siz de bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Kolay Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için pet şişe kapaklarını kullanabilirsiniz. Bu kapaklardan yapacağınız çiçekleri cd ya da karton üzerine yapıştırarak çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde hem plastik kapakları hem de karton kutuları değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu kapaklar renkli olduğu için ayrıca boya kullanmanıza gerek yoktur. Evinizin salon ya da oturma odasında kendi tasarladığınız bir dekoratif süs kullanmak isterseniz bu kolay çalışmayı yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 9 tane plastik şişe kapağı
 • Falçata
 • Makas
 • Çiçeklerin ortasını yapmak için boncuk, pul ya da minik ponponlar
 • Yapıştırıcı
 • Çiçekleri yapıştırmak için karton
Pet Şişe Kapağı ile Dekoratif Süs Yapımı
Pet Şişe Kapağı ile Dekoratif Süs Yapımı

Pet Şişe Kapağı ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Yapacağınız çiçekleri bir zemine yapıştıracağınız için bunların üzerinde bulunan yazıları çıkarmanıza gerek yoktur. Yine de yazıları silmek isterseniz bir parça pamuğa aseton dökerek yazıları bununla silebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan dekoratif süs yapımına geçelim.

 • İşe ilk olarak çiçekleri yapmakla başlamanız gerekiyor. Bunun iin kapaklardan bir tanesini düz bir zemine iç tarafı size bakacak şekilde koyun.
 • Daha sonra falçata ile kapağın iç tarafındaki çizgilere kesikler yapın.
 • Yaptığınız kesikleri yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi dışa doğru açtırın.
 • Hepsini bu şekilde açtığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacak.
 • Bu şekilde 9 tane çiçek yaptıktan sonra bunların ortasına pul ya da minik ponponlar yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
 • Son olarak kartondan dikdörtgen şeklinde bir parçayı makas ile kesin ve yapmış olduğunuz çiçekleri bunun üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

İsterseniz kartonu dikdörtgen yerine daire ya da üçgen şeklinde de kesebilirsiniz. Uygulamanın yapımında farklı renkte kapaklar kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Evde pet şişe kapağından dekoratif süs yapmak isterseniz yukarıda paylaştığımız resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Pet şişe kapakları ile farklı bir geri dönüşüm çalışması yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapakları ile bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial