Pet Şişe ile Yapabileceğiniz 3 Geri Dönüşüm Çalışması

Pet Şişe ile Yapabileceğiniz Üç Geri Dönüşüm Çalışması
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle pet şişe ile yapabileceğiniz 3 geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişe ile yapılan dekoratif ürünler şık görünümü ile dikkat çektiği için bu şişeler kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Evde boş pet şişe varsa bunu atmak yerine size bahsedeceğimiz örnek çalışmaları yapmayı deneyebilirsiniz.

Pet Şişe ile Sepet Yapımı

Evde pet şişe ile dekoratif sepet yapmak için istediğiniz boyutta şişe kullanabilirsiniz. Pet şişenin ağız ve orta kısmını keserek çıkarın. Geriye sepet şeklinde bir parça kalacak. Bunun üst kısmına desenli bant ile resimde gördüğünüz gibi süsleme yapabilirsiniz. Sepetin iki yanına delik açıp buralardan ip geçirerek sepetin sapını yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Sepet Yapımı
Pet Şişe ile Sepet Yapımı

Pet Şişe ile Bardak Yapımı

Pet şişeden bardak yapmak isterseniz şişeyi ortadan kesmeniz gerekmektedir. Bunun alt kısmı bardak yapımında kullanılacak. Elinizdeki parçanın üst tarafından 1 parmak genişliğinde bir parçayı makas ile kesin ve bu parçayı koparmayın. Sonrasında 1 parmak pay bırakarak makas ile aşağı doğru kesin. Fazlalık kısımları çıkardıktan sonra yukarıdaki yuvarlak parçayı pet şişenin alt tarafından geçirerek bardak yapımını tamamlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile bardak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Bardak Yapımı-2
Pet Şişe ile Bardak Yapımı-2

Pet Şişe ile Dekoratif Fincan Yapımı

Evde güzel bir dekorarif fincan yapmak isterseniz bunun için pet şişe kullanabilirsiniz. Üst tarafı yuvarlak gelen bir pet şişenin kapak kısmını ve alt tarafını keserek çıkarın. Geriye kalan yuvarlak parçayı fincan boyutunda kesin. Daha sonra eva ile fincanın sapını yapın. Ağız kısmıda da eva ile şerit şeklinde süsleme yapın. Fincanı eva ile kapladığınız bir cd üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Dekoratif Fincan Yapımı
Pet Şişe ile Dekoratif Fincan Yapımı

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden neler yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay geri dönüşüm çalışmalarından örnekler paylaştık. Siz de bu uygulamalardan istediğinizi yaparak boş pet şişeleri değerlendirebilirsiniz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial