Pet Şişe ile Vazo Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile vazo nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek çok kolay bir geri dönüşüm uygulamasını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen pet şişe bulunmaktadır. Bunları bütün halinde ya da keserek farklı şekillerde değerlendirmek mümkündür. Bu tür çalışmalardan örnekleri fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Bugün paylaşacağımız pet şişe ile vazo yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak ilginizi çekebilir. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Vazo Nasıl Yapılır?

Evde pet şişeden vazo yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu plastik şişelerin üst tarafı kesilerek geri kalan kısmı ile çok güzel dekoratif vazolar yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulamada ise pet şişenin orta kısmı çıkarılarak alt ve üst tarafı ile vazo yapılmaktadır. Elinizde çöpe atılmayı bekleyen pet şişe varsa bununla güzel bir vazo yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

Pet Şişeden Vazo
Pet Şişeden Vazo

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında vazoyu süslemek isterseniz sprey boya ya da akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. İsterseniz pul ya da küçük parlak taşlarla ya da ip ile de vazoya süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Pet Şişe ile Vazo Yapımı

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce pet şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir vazo yapabilirsiniz.

  • Pet şişeyi falçata ve makas yardımı ile 3 parçaya kesin.
  • Bu parçalardan düz olanı vazo yapımında kullanılmayacak. Size pet şişenin alt ve üst kısmı gerekmektedir.
  • Bu parçaların kenarlarını makas ile şeritler halinde kesin. Bunu yaparken pet şişelerin üzerindeki çizgili kısımları kesmeniz gerekmektedir.
  • Bu şekilde vazonun alt ve üst kısmını hazırladıktan sonra sıra parçaları birleştirmeye geldi.
  • Pet şişenin üst kısmını düz bir zemine koyun. Bunun ağız kısmına yapıştırıcı sürdükten sonra üzerine diğer parçayı yerleştirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden vazo yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz vazoyu boya ile renklendirebilir ya da boncuk, pul gibi aksesuarlarla süsleme yapabilirsiniz. Vazonun içine yapay çiçek koyarak bunu salon ya da oturma odasında kullanabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden vazo resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Yaptığınız bu güzel vazonun içine koymak için yapay çiçek tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial