Pet Şişe ile Sepet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile sepet yapımı isteyen herkesin evde yapabileceği çok kolay bir geri geri dönüşüm çalışmasıdır. Çoğumuzun mutfağında boş pet şişe bulunmaktadır. Bunları atmak yerine değerlendirmek isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Pet şişe ile yapacağınız sepeti evinizde güzel bir dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. bu önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişe ile sepet yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımzın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Sepet Yapımı

Evde pet şişeden sepet yapmak için her türlü pet şişe kullanılabilir. Pet şişelerin alt kısmı ile yapacağınız sepeti isterseniz kalemlik, toka kutusu veya dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Desenli bant ile yapacağınız süsleme sayesinde kısa sürede çok şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Pet Şişeden Sepet
Pet Şişeden Sepet

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Sapı yerine tutturmak için zımba ya da kuvvetli bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Süsleme yapmak için desenli bant, keçe ya da eva gibi malzemeler kullanılabilir.

Pet Şişe ile Sepet Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir dekoratif sepet yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişede bulunan yapışkanlı kağıdı çıkarın ve şişeyi temizledikten sonra falçata ile bunun üst kısmını keserek çıkarın.
  • Sonrasında pet şişenin alt tarafını makas ile keserek düzeltin. Bu aşamada sepetin boyutunu ne kadar isterseniz şişeyi ona göre kesebilirsiniz.
  • Sepeti bu şekilde yaptıktan sonra pet şişeden düz bir parçayı makas ile keserek sapı istediğiniz boyutta ayarlayın.
  • Sapı desenli bant ile kaplayın ve bunu pet şişeye zımba ya da yapıştırıcı ile tutturun.
  • Son olarak sepetin ağız kısmına desenli bant ya da eva ile süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz pet şişeyi sprey boya ya da akrilik boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. İsterseniz kumaş ya da başka malzemelerle kaplama da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ile sepet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeyi farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile sabunluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Sepet Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Sepet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial