Pet Şişe ile Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile peçete halkası yapımı evde yapabileceğiniz en keyifli geri dönüşüm çalışmalarından birisidir. Çoğumuzun mutfağında atılmayı bekleyen pet şişe bulunmaktadır. Bu şişeleri atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayarak evde çok güzel peçete halkaları yapabilirsiniz. Pet şişeden peçete halkası yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Peçete Halkası Yapımı

Evde peçete halkası yapımı için kullanacağınız malzemeler sizin el becerinize göre değişebilir. Keçe, eva, hasır ip gibi malzemeler kullanarak çok güzel peçete halkaları tasarlayabilirsiniz. Yapacağınız peçete halkasını daha ucuza getirmek isterseniz pet şişe ve bunun plastik kapağını kullanarak farklı bir tasarıma imza atabilirsiniz. Sade dekoratif ürünler kullanmayı seviyorsanız, şeffaf peçete halkaları tam sizin zevkinize göre. Listede vereceğimiz malzemeleri temin ederek evde bu kolay çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Pet Şişeden Peçete Halkası
Pet Şişeden Peçete Halkası

Gerekli Malzemeler

 • Pet şişe
 • 1 tane plastik kapak
 • Falçata
 • Makas
 • Japon yapıştırıcısı

Pet Şişe ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Peçete halkası yapımı 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. aşamada pet şişe ile peçete halkası yapılmaktadır. 2. aşamada ise halkayı süslemek için plastik kapak ile çiçek yapılmaktadır. Bu aşamaların ardından iki parçayı birleştirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

 • Pet şişenin düz kısmı kullanılarak peçete halkası yapılmaktadır. Bunun için ilk olarak falçata ile pet şişeyi kesin ve bunun düz kısmını kullanmak için ayırın.
 • Makas yardımı ile pet şişeden 1 parmak genişliğinde bir şerit kesin. Bunun iki ucunu yapıştırıcı yardımı ile birbirine tutturun.
 • Sonraki aşamada plastik şişe kapağının iç tarafındaki çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek kesikler yapın.
 • Bu kesikleri dışa doğru açtırarak çiçeği yapın.
 • Bu aşamada isterseniz çiçeğin ortasına pul ya da küçük bir boncuk yapıştırabilirsiniz.
 • Son olarak peçete halkasının ek yerine plastik çiçeği yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde pet şişeleri ve bunların kapaklarını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe ile peçete halkası yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu bu tür kolay geri dönüşüm çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız açma halkasından peçete halkası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial