Pet Şişe ile Örgü Çantası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile örgü çantası yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Örgü örmeyi seviyorsanız iplerinizin dolaşmaması ve kirlenmemesi için bunları özel bir çantaya koyabilirsiniz. Bunun içim poşet ya da bez çantaları tercih edebileceğiniz gibi isterseniz pet şişe ile güzel bir örgü çantası yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Örgü Çantası Yapımı

Evde pet şişeden örgü çantası yapmak oldukça kolaydır. Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir örgü çantası yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kullanacağınız ipin boyutuna uygun bir pet şişe temin etmelisiniz. Sonrasında bu pet şişenin alt ve üst kısmını keserek ayırmanız gerekmektedir. Bunu yaparken alt kısımda ipin sığacağı kadar boşluk olmasına dikkat etmelisiniz. Pet şişeyi bu şekilde kestiğinizde üst parçayı alt parçanın içine sokarak açılıp kapanabilen bir örgü çantası yapabilirsiniz. Buradan sonrasında ise isterseniz çantayı kumaş, boncuk, pul ya da başla süsleme malzemeleri kullanarak süsleyebilirsiniz. Size anlattığımız bu yöntemi uygulayarak dantel ipi ya da daha kalın yapıdaki ipleri kirlenmeden ve yapısı bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 5 litrelik pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Örgü Çantası Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir örgü çantası yapabilirsiniz.

  • 5 litrelik su şişesinin alt tarafından 4-5 santim pay bırakarak geri kalan parçayı falçata yardımı ile kesin.
  • Kestiğiniz kısımdaki tırtıkları gidermek için zımpara ya da törpü kullanabilirsiniz.
  • Bu şekilde örgü çantasını yaptıktan sonra bunun alt kısmına ipi koyun. İpin ucunu şişenin ağzından geçirin.
  • Son olarak üst parçayı alttakinin içine geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile örgü çantası yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel çantayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Dantel iplerini muhafaza etmek için aynı uygulamayı daha küçük pet şişeler kullanarak yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişeden örgü çantası yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Pet şişe ile güzel bir sepet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile dekoratif sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Örgü Çantası Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Örgü Çantası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial