Pet Şişe ile Kelebek Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile kelebek süs yapımı evde dekotatif süs yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Pet şişelerin evde yapılan hobi çalışmalarında kullanımı oldukça yaygındır. Pet şişeler makas ile kolayca kesilebildiği için bunlarla çok güzel dekoratif süsler yapmak mümkündür. Biz bugün sizlerle bu uygulamalardan birisi olan pet şişe ile kelebek süs yapımını paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Kelebek Süs Yapımı

Evde atılmayı bekleyen pet şişe varsa bununla istediğiniz renk ve büyüklükte kelebek yaparak evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Farklı renk ve boyutlarda yapacağınız kelebekleri kapı ve duvar süsü yaparken kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında renkli pet şişelerden kullanırsanız ayrıca boya yapmanıza gerek kalmayacaktır. Şeffaf pet şişeden kelebek yapıyor ve bunu renklendirmek istiyorsanız akrilik boya, sprey boya ya da oje kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Kalem
  • Makas

Bunların dışında kelebekleri süslemek için desenli bant ve akrilik boya ya da oje kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Kelebek Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkararak güzelce temizleyin. Çizim yaparken kolaylık olması için bir kağıt ya da kartona istediğiniz boyutta kelebek çizip bunu makas ile kesin. Bu kalıp sayesinde kelebekleri pet şişe üzerine daha rahat çizebilirsiniz. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Çizimi daha rahat yapmak için pet şişenin alt ve üst taraflarını falçata yardımı ile keserek çıkarın.
  • Daha sonra pet şişenin düz kısmına istediğiniz boyutta kelebek çizin.
  • Çizimi keçeli kalem ile yaparsanız sonradan sildiğinizde kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.
  • Yaptığınız çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin.
  • Bu şekilde istediğiniz boyutta kelebek yaptıktan sonra bunu ortadan ikiye katlayarak iz çıkmasını sağlayın. Bu kısma ince bir şekilde kestiğiniz desenli bandı yapıştırın.
  • Son olarak istediğiniz renge boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra dekoratif kelebeği istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe ile kelebek süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe ile farklı bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile top süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Kelebek Süs Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Kelebek Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial