Pet Şişe ile Çiçekli Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle pet şişe ile çiçekli dekoratif süs yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Bazı geri dönüşüm çalışmalarında pet şişenin sadece alt kısmı kullanılmaktadır. Bu tür durumlarda şişenin üst tarafını atmak yerine size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Kolay geri dönüşüm çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız uygulamanın detaylarını yazımın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Çiçekli Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de pet şişedir. Kolay kesilebilmesi nedeni ile bu malzeme ile çalışma yapmak oldukça kolaydır. Pet şişe ile dekoratif süs yapmak için bunun tamamını ya da bazı kısımlarını kullanabilirsiniz. Çiçekli dekoratif süs yapmak için pet şişenin üst tarafı kullanılmaktadır.

Pet Şişeden Çiçekli Dekoratif Süs
Pet Şişeden Çiçekli Dekoratif Süs

Pet şişe ile çiçek şeklinde dekoratif süs yapmak için bunun üst tarafını keserek çıkarmalısınız. Sonrasında bu kısmı makas ile çizgilerin üzerinden keserek güzel bir çiçek yapabilirsiniz. Bu çiçek şeklindeki süsün içine yapay çiçek koyarak minyatür vazo olarak kullanabilirsiniz. Daha şık görünmesi için boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Uygulamanın yapımında üst kısmı çizgili olan pet şişelerden kullanırsanız çiçeği daha kolay yapabilirsiniz.

Pet Şişe ile Çiçekli Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise çiçekli dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pet şişenin üst kısmını falçata yardımı ile keserek çıkarın.
  • Daha sonra bunun kenarlarını makas ile keserek düzeltin. Pet şişenin üzerinde çizgiler varsa buralardan makas ile kesikler yapın.
  • Eğer şişede çizgiler yoksa makas ile yapacağınız kesikleri bir kalem yardımı ile işaretleyebilirsiniz.
  • Yaptığınız bu kesiklerin kenarlarını makas ile yuvarlayarak kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra çiçekli dekoratif süs yapımı tamamdır. Bunun içine yapay çiçek koyarak sehpa ya da masanın üzerinde minyatür vazo olarak kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe ile çiçekli dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişenin alt tarafını değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile dekoratif sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Çiçekli Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Çiçekli Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial