Pet Şişe ile Çiçek Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile çiçek kase yapımı çok kolay bir geri dönüşüm projesi olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Sadece pet şişenin alt tarafını kullanarak evde güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel tarafı sadece pet şişe kullanılarak yapılıyor olması. Yani ekstra malzeme alarak masrafa girmenize gerek yok. Pet şişe ile çiçek kase yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Çiçek Kase Yapımı

Evde pet şişe ile kase yapmak oldukça kolaydır. Bu tür çalışmalarda pet şişelerin alt tarafı kesildikten sonra bunlar boya ya da farklı malzemeler ile süslenerek çok güzel dekoratif kaseler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada ise pet şişenin alt tarafına kesikler yapılarak bu parça ayaklı bir kaseye dönüştürülmektedir. Mutfağınızda atılmayı bekleyen boş pet şişe varsa bunu çiçek kase yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Pet Şişeden Çiçek Kase
Pet Şişeden Çiçek Kase

Gerekli Malzemeler

  • 2,5 litrelik pet şişe
  • Kalem
  • Makas
  • Falçata

Kaseyi boyamak isterseniz bunun için akrilik boya ya da sprey boya kullanmanız gerekmektedir.

Pet Şişe ile Çiçek Kase Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir çiçek kase yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kase yapmak için pet şişenin alt tarafı kullanılacak. Bunun için ilk olarak kalem yardımı ile keseceğiniz yeri belirleyin.
  • Sonraki aşamada çizginin üzerinden falçata ile geçip, makas ile kesin.
  • Pet şişenin alt tarafındaki oyuk kısımlara makas ile kesikler yapın.
  • Yapmış olduğunuz bu kesikleri dışa doğru açtırın.
  • Bu şekilde ayaklı bir kase yapmış olacaksınız.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile kase yapımı tamamdır. İsterseniz bunu orjinal hali ile kullanabilir ya da akrilik boya, sprey boya gibi malzemeler kullanarak renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Bu güzel geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişeden kase yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Pet şişeden vazo yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile vazo nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial