Pet Şişe ile Bilezik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile bilezik yapımı isteyen herkesin evde deneyebileceği çok kolay ve eğlenceli bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Pet şişe günümüzde birçok farklı kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Evinizin mutfağında atılmayı bekleyen pet şişeler varsa bunları kullanarak kendiniz ya da kızınız için çok güzel bilezikler yapabilirsiniz. Bu önerimizi hayata geçirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve pet şişeden bilezik yapımının videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Bilezik Yapımı

Evde pet şişeden bilezik yapmak oldukça kolaydır. Küçük su şişesi ya da diğer plastik şişeleri kullanarak çok güzel bilezikler yapabilirsiniz. Küçük su şişelerinin gövde kısmının çizgiler halinde olduğunu görebilirsiniz. İşte bu çizgili kısımlardan pet şişeyi kestiğinizde ortaya şeffaf bir bilezik çıkmaktadır. Bu şekilde bilezik çok sade bir görünümde olacağı için bunu uygun malzemelerle kullanarak daha şık bir hale getirmeniz mümkün.

Pet Şişe ile Bilezik
Pet Şişe ile Bilezik

Gerekli Malzemeler

  • Küçük su şişesi
  • Falçata
  • Makas
  • Bilezikleri kaplamak için desenli bant ve ip kullanabilirsiniz. İsterseniz akrilik boya ile rengarenk bilezikler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pet Şişe ile Bilezik Nasıl Yapılır?

Evde pet şişe ile güzel bir bilezik tasarlamak isterseniz ilk olarak bunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmakla işe başlamalısınız. Sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak pet şişeden bilezik yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişeyi düz bir zemine yatay olarak koyun ve falçata yardımı ile çizgilerin kenarından makasın girebileceği büyüklükte kesikler yapın.
  • Sonraki aşamada falçata ile yaptığınız kesikler yardımı ile makası pet şişeye geçirerek çizgilerin üzerinden kesin.
  • Bu şekilde bilezikleri yaptıktan sonra sıra bunları süslemeye geldi.
  • Bileziklerin üzerini aynı ya da farklı renklerde desenli bantlarla kaplayarak rengarenk bilezikler yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan ipler varsa bunları da bilezikleri kaplamak için kullanabilirsiniz.

Siz de evde pet şişe ile şık bilezikler tasarlamak isterseniz aşağıda paylaştığımız pet şişe ile bilezik yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız pet şişeden bilezik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial