Pet Şişe ile Bardak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile bardak yapımı isteyen herkesin evde zorlanmadan yapabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Pet şişe birçok farklı çalışmada kullanılmaktadır. Bu şişelerin tamamı ya da bazı yerleri ile çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada pet şişenin alt ve orta kısmı kullanılarak bardak yapılmaktadır. Evde yaptığınız kulplu bardak ile içecek içebilir ya da bunu dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Pet şişe ile kulplu bardak yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Bardak Yapımı

Evde pet şişeden kulplu bardak yapmak oldukça kolaydır. Uygulamanın yapımı için su ve diğer içeceklerin pet şişelerini kullanabilirsiniz. Evde boş şişe varsa size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak birkaç dakika içinde güzel bir kulplu bardak yapabilirsiniz. Farklı renkte pet şişeler varsa bunları kullanarak evde rengarenk bardaklar yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız plastik bardağı boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleyerek bunu dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Bardak Yapımı-1
Pet Şişe ile Bardak Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Pet Şişe ile Bardak Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından kulplu bardak yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında pet şişenin alt ve orta kısmı kullanılacağı için üst tarafını falçata ile keserek çıkarın.
  • Pet şişenin ağız kısmını makas ile keserek düzelttikten sonra bundan 1 parmak pay bırakarak şişeyi kesin. Bunu yaparken bu şeridi koparmayın. Bu parça bardağın sapı olacak.
  • Sonrasında bardağı hangi boyda yapmak istediğinize karar verip aradaki fazlalık parçayı makas ile güzelce keserek çıkarın.
  • Son olarak yukarıdaki parçayı şişenin alt tarafından geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile kulplu bardak yapımı tamamlanmış oluyor. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden bardak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe ile dekoratif fincan yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden fincan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Bardak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial