Pet Şişe ile Araba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile araba yapımı çok kolay ve masrafsız bir uygulama olarak dikkatinizi çekebilir. Küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte pet şişeden araba yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çoğu evin mutfağında boş pet şişe bulunmaktadır. Bunlar çöpe atılmak yerine farklı şekillerde değerlendirilebilir. Geri dönüşüm kategorimizde pet şişe ile yapabileceğiniz birçok farklı çalışma bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamanın yapımında da pet şişe kullanılıyor. Siz de evde çocuğunuzla birlikte bu çalışmayı denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ile Araba Yapımı

Pet şişeden araba yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Evde bulunan pet şişe, desenli bant, eva, keçe ya da fon kartonu gibi birçok artık malzemeyi bu uygulamayı yapmak için kullanabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri hayal gücünüzle birleştirerek ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz. Erkek çocuklar araba ile oynamayı çok sevdiği için pet şişeden araba yapmak onların ilgisini çekebilir.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane pet şişe
 • Desenli bant
 • Makas
 • 4 tane tekerlek olarak kullanabileceğiniz yuvarlak parça
 • Tekerlekleri takmak için 2 tane yuvarlak çubuk
 • Pet şişeye delik açmak için sivri bir cisim

Çocuğunuzun araba ile rahat oynayabilmesi için uygulamanın yapımında 1 litrelik pet şişelerden kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Nasıl Araba Yapılır?

Pet şişe ile araba yapmak için ilk olarak şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın ve iz kalmaması için güzelce yıkayın. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir araba yapabilirsiniz.

 • Pet şişeyi yan olarak tutun ve bunun üst tarafına ortadan kare şeklinde bir kapak açın. Bunu yapmak için makas ya da bıçak kullanabilirsiniz. Kapağı çıkarmadan yukarı doğru kalkık olarak bırakın.
 • Sonraki aşamada yaptığınız kapağın etrafına desenli bant yapıştırın. Bunun yerine eva, keçe ya da fon kartonu da kullanabilirsiniz. Bu şekilde arabanın camı daha belirgin hale gelecektir.
 • Arabanın üstüne ve arka tarafına da desenli bant yapıştırarak daha şık görünmesi için süsleme yapabilirsiniz.
 • Son olarak tekerlekleri yerine takmanız gerekiyor. Tekerlek olarak plastik kapak kullanabilir, uygun boyutta ahşap ya da plastikten kendiniz de tekerlek yapabilirsiniz.
 • Pet şişenin ön ve arka tarafına sivri bir cisim yardımı ile delikler açın. Tekerlekleri uygun bir çubuğa taktıktan sonra bu deliklerden geçirerek araba yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çocuğunuzla birlikte çok güzel oyuncak arabalar yapabilirsiniz. Bu sevimli arabaları çocuğunuzun odasında dekor ürünü olarak da kullanmanız mümkün. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda pet şişeden araba yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Eğer bu tür kolay çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, deterjan kabından oyuncak araba yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Pet Şişe ile Araba Yapımı
Pet Şişe ile Araba Yapımı
Pet Şişe ile Araba Yapımı-1
Pet Şişe ile Araba Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial