Pet Şişe Halkası ile Köpük Baloncuk Yapımı

Pet Şişe Halkası ile Köpük Baloncuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Küçük çocuklar köpük baloncuk ile oynamayı çok sevdikleri için onları mutlu etmek için sık sık köpük baloncuk oyuncağı alırız. Bunu dışarıdan almak yerine evde kolay bir şekilde kendimiz de yapabiliriz. Evde çocuğunuzla birlikte size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında pet şişe halkası ile köpük baloncuk yapımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Pet Şişe Halkası ile Köpük Baloncuk Yapımı

Evde köpük baloncuk oyuncağı yapmak için genelde hortum parçası, pipet, çorap, pet şişe gibi malzemeler kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle pet şişe halkası ile köpük baloncuk yapımını paylaşıyoruz. Uygulamayı yapmak için pet şişe kapaklarının ağız kısmındaki halkayı kullanmanız gerekmektedir. Büyük köpük baloncuklar yapmak isterseniz büyük pet şişe halkalarından kullanmanız gerekmektedir. Bu halkaya bir sap takarak harika köpük baloncuklar yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Köpük yapmak için bir kabın içine deterjanlı su karışımı hazırlamanız gerekmektedir.

Köpük Baloncuk Yapımı
Köpük Baloncuk Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pipet
  • 1 tane pet şişe halkası
  • Bant
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için desenli bant kullanabilirsiniz.

Pet Şişe Halkası ile Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

İlk olarak pet şişenin ağız kısmını keserek halkayı çıkarın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pet şişeden çıkardığınız halkayı dik bir şekilde pipetin üst kısmına bant yardımı ile sıkı bir şekilde sabitleyin.
  • Bu şekilde köpük balon oyuncağını hazırladıktan sonra isterseniz pipetin üzerine desenli bant sararak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evde köpük baloncuk oyuncağı yapımı bu şekilde olmaktadır. Bir kabın içine deterjanlı su yapıp bunu güzelce köpürtün. Hazırladığınız bu suyun içine halkayı batırıp, yavaşça üfleyerek köpük baloncuk yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde çocuğunuz ile birlikte köpük balon oyuncağı yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişe halkası ile köpük baloncuk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Büyük köpük balonlar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden köpük balon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Köpük Baloncuk Yapımı Resimli Anlatım
Köpük Baloncuk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial