Peçeteden Çiçekli Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Dans ve çeşitli gösterilerde kullanmak için çiçek şeklinde bir aksesuara ihtiyacınız varsa size anlatacağımız yöntem işinize yarayabilir. Peçete ile yapacağınız çiçekli yüzük şık görünümü ile dikkat çekecektir. Küçük çocukların yapacağı dans etkinliğinde de bu çiçek kullanılabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse peçeteden çiçekli yüzük yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Peçeteden Çiçekli Yüzük Yapımı

Kağıt ve peçeteden yapılan çiçekler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Peçete ile yapacağınız çiçekleri dekoratif süs ya da aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Çocukların yapacağı dans etkinliklerinde de peçeteden yapılan çiçekler gösteride işe yarayacaktır. Size anlatacağımız peçeteden çiçek yapımı ile çocuğunuzun parmaklarına takabileceği yüzük şeklinde bir aksesuar yapabilirsiniz. Paylaştığımız örnek çalışmada beyaz peçete ile çiçek yapılmış. Siz isterseniz yapacağınız çiçeklerin kenarlarını renkli kalemlerle boyayabilirsiniz. Basit bir katlama tekniği kullanıldığı için çocuklarda bu uygulamayı rahatlıkla yapabilir.

Gerekli Malzemeler

 • 3 tane peçete
 • 2 tane ince lastik toka
 • Makas

Peçeteden Çiçekli Yüzük Nasıl Yapılır?

Peçete ve diğer malzemeler hazır ise peçeteden çiçekli yüzük yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak dörde katlanmış olan peçeteyi açarak ikiye katlanmış şekilde düz olarak açın ve ortadaki çizgiden makas ile kesin.
 • Bu şekilde peçete kalın bir şerit şeklinde olacaktır. 3 tane böyle şerit hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Kestiğiniz peçete parçalarını üst üste koyun ve yelpaze yapar gibi katlayın.
 • Sonrasında bu parçayı ortadan ikiye katlayın ve ince lastik tokayı tam ortaya gelecek şekilde geçirin.

Peçeteden Çiçekli Yüzük Yapımı Resimli Anlatım

 • Şekil vermek için her iki kenarı da makas ile V oluşturacak şekilde kesin.
 • Peçetenin katlarını dikkatli bir şekilde açın.
 • Tüm katlarını açtığınızda ortaya harika bir çiçek çıkacaktır.
 • Geriye kalan peçeteleri de aynı şekilde katlayıp keserek ikinci çiçeği de yapın.

Tüm bu aşamaların ardından peçeteden çiçekli yüzük yapımı tamamlanmış oluyor. Lastiklerin yardımı ile çiçekli yüzük parmaklara geçirilebilir. Bu kolay yöntem sayesinde evde çocuğunuz için beyaz veya renkli gösteri çiçekleri yapabilirsiniz. Bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Peçete kullanarak evde vazoya koyabileceğiniz dekoratif süs yapmak isterseniz, peçeteden çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial