Patlamış Ampulden Dekoratif Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Patlamış ampuller farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu ampullerin üzerini boyayarak ve çeşitli desenler yaparak çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Patlayan ampulü çöpe atmak yerine bunu şık bir vazoya veya dekoratif lambaya dönüştürebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, patlamış ampulden dekoratif lamba yapımı paylaşıyoruz.

Patlamış Ampulden Dekoratif Lamba Yapımı

Patlamış ampul ile dekoratif lamba yapmak oldukça kolaydır. Bunu için yapmanız gereken lambanın alt kısmında bulunan metal parçayı çıkarmak. Bu şekilde alt kısımda oluşacak boşluktan içeri led ışık koyabilirsiniz. Led ışık lamba yapmak için sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu konuda fikre ihtiyacınız varsa, led ışık ile lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede harika bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada beyaz renkli ampullerden kullanılmıştır. Aynı uygulamayı şeffaf ampul ile de yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
  • Patlamış bir ampul
  • Falçata
  • Pense
  • Led ışık

Patlamış Ampulden Dekoratif Lamba Nasıl Yapılır?

Ampul ve diğer malzemeler hazır ise dekoratif lamba yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ampulün üst kısmındaki metal kısmı çıkarmak gerekmektedir.
  • Bunun için pense veya falçata kullanılabilirsiniz.
  • Ampulün içini tamamen boşalttıktan sonra içine led ışığı yerleştirin.
Dekoratif Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Işığı açtığınızda ampulden rengarenk bir ışık yayılacaktır.
  • Ampulün alt tarafında kalan boşluğa çıkardığınız metal parçayı yerleştirerek veya başka bir malzeme ile kapatabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra patlak ampulden dekoratif lamba yapımı tamamdır. Rengarenk ışık veren lambayı masa veya sehpa üzerine koyarak kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak size de şık bir lamba yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Ampul kutusunu da değerlendirmek isterseniz, ampul kutusundan lamba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial