Parlak Taşlarla Telefon Kapağı Süslemesi

Parlak Taşlarla Telefon Kapağı Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Parlak taşlarla telefon kapağı süslemesi yaparak telefonunuzun daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Parlak taşlar kullanılarak başta ayakkabı olmak üzere ayakkabı topuğu, kıyafet ve daha birçok objenin süslemesi yapılmaktadır. Daha önceden sizlerle bu tarz çalışmalardan örnekler paylaşmıştık. Günümüzde en sık kullanılan teknolojik aletlerin başında cep telefonu gelmektedir. Cep telefonlarının kapakları ve kapları çeşitli kendin yap çalışmaları uygulanarak süslenebilmektedir. Bugün paylaşacağımız örnek çalışmayı siz de evde yaparak telefon kapağınızı dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Telefon kapağını parlak taşlarla süslemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan parlak taşlar varsa bunları da telefon kapağı süslemesinde kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk ve boyutta parlak taşlar
  • Yapıştırıcı
  • Kürdan

Uygulamanın yapımında kullanacağınız parlak taşları hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Parlak Taşlarla Telefon Kapağı Nasıl Süslenir?

Telefon kapağı süslemek için istediğiniz renkte parlak taş seçebilirsiniz. Uygulamanın yapımında tek renk parlak taş kullanabilir ya da farklı renkte parlak taşları bir arada kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise hemen uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz. Çalışmanın yapımında biraz büyük boyutta parlak taşlar kullanırsanız işiniz daha kolay olabilir.

  • İlk olarak telefon kapağının arka tarafını çevirin. Taşlardan bir tanesini alın ve bunun arka tarafına yapıştırıcı sürdükten sonra bunu dikkatli bir şekilde kapağa yapıştırın.
  • Bu şekilde kapağın üzerini tamamen parlak taşlarla kaplayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Taşları yapıştırırken arada boşluklar kalmaması için bir kürdan yardımı ile bunları birbirine yaklaştırabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra telefon kapağını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk ya da pul gibi aksesuarlar varsa uygulamanın yapımında bunları da kullanabilirsiniz. İsterseniz kapağın üzerine parlak taşlarla değişik desenler de yapmayı deneyebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı telefon kılıfı süslemesi yapmak için de uygulamanız mümkün. Bu uygulamanın yapımında küçük düğmeler de kullanılabilir. Siz de evde böyle güzel bir çalışma yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, parlak taşlarla telefon kapağı süslemesi yapımı resimli anlatım bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Parlak Taşlarla Telefon Kapağı Süslemesi
Parlak Taşlarla Telefon Kapağı Süslemesi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial