Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pantolon cebinden telefon askılığı yapımı çok kolay bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Telefonunuzu sarja takmak için güzel bir telefon askılığı yapmak isterseniz bunun için kullanmadığınız pantolonların ceplerini kullanabilirsiniz. Özellikle kot pantolon ile yapacağınız telefon askılığı hem kullanışlı hem de şık olacaktır. Kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir telefon askılığı yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Evde telefon askılığı yapımı için eski bir pantolonun cebini kullanabilirsiniz. Pantolon cebi kendinden dikişli olduğu için hiç kumaşı dikmek için uğraşmadan buna sap yaparak kolaylıkla relefon askılığı yapmanız mümkün. bu konuda tek dikkat etmeniz gereken nokta pantolon cebini çıkarırken dikişleri kesmemeye dikkat etmek. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde dikiş dikmeyi bilmeyenler de evde kumaş telefon askılığı yapabilirler. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz. Evde kot kumaş ile güzel bir telefon kılıfı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, kot pantolondan telefon kılıfı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı
Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan bir pantolon
  • Sıcak silikon ya da kumaş yapıştırıcısı
  • Makas
  • Süsleme yapmak için boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar kullanılabilir.

Kot pantolon kumaşı diğer kumaş türlerine oranla daha kalın ve sağlam olduğu için telefon askılığı yapımı için idealdir.

Pantolon Cebinden Telefon Askılığı Nasıl Yapılır?

Pantolon ve listedeki diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede şık bir telefon askılığı yapabilirsiniz.

  • Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada telefon askılığı yapmak için kot pantolonun arka cebi kullanılmış. Bunun için ilk olarak cebi makas ile keserek çıkarın.
  • Sonrasında dikişin etrafından makas ile dikkatli bir şekilde keserek kumaşın fazlalığını çıkarın.
  • Askılığın sapını yapmak için kot kumaştan makas yardımı ile 1 parmak kalınlığında uzun bir şerit kesin.
  • Bu şeridi cebin iki tarafından sıcak silikon ya da kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırarak tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pantolon cebinden telefon askılığı yapımı tamamdır. Bunun üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar yapıştırarak istediğiniz gibi bir süsleme yapabilirsiniz.

İsterseniz telefon askılığının sapını yapıştırmak yerine dikerek de yerine sabitleyebilirsiniz. Aynı şekilde süsleme yaparken de yapıştırmak yerine dikiş kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Telefonu askılığın içine koyarken sarj tarafı üste gelecek şekilde yerleştirerek, sarj aletini elektrik prizine takabilirsiniz. Askılığı sarj aletinin üzerine güzelce yerleştirin. Son olarak sarj yuvasına kablonun ucunu takarak telefonunuzu kolay bir şekilde sarj edebilirsiniz. İsterseniz kestiğiniz pantolon cebine sap yapmadan bunu telefon kılıfı olarak da kullanabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulamasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, pantolon cebinden telefon askılığı videolu anlatım size bu konuda ilham verebilir. Kolay gelsin.

Bu güzel video için Yaseminin Hobi Atölyesine teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial