Oyuncak Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuza oyuncak fincan yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük kız çocukları oyuncak mutfak eşyaları ile oynamayı severler. Tencere, tava, çaydanlık, fincan gibi birçok oyuncak mutfak eşyasını evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu konuda fikir verebilmek için yazımızda oyuncak fincan yapımı paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Oyuncak Fincan Yapımı

Evde oyuncak çay fincanı yapmak için küçük puding veya meyveli yoğurt kaplarını kullanabilirsiniz. Bu tür kalpların ağız kısmını kestikten sonra fincan kulpu yaparak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Daha hoş bir görünüm elde etmek için fincanın üzerine desenli bant ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada puding kabı ve eva kullanılarak oyuncak çay fincanı yapılmıştır. Puding ya da meyveli yoğurt kapları renkli olduğu için bunları boyamadan sadece bir sap ve süsleme yaparak ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz.

Oyuncak Fincan
Oyuncak Fincan

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane puding kabı ya da meyveli yoğurt kabı
  • Makas
  • Desenli bant
  • Yapışkanlı eva

Oyuncak Fincan Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir oyuncak fincan yapabilirsiniz.

  • İlk olarak fincan yapmak için puding kabının üst kısmındaki köşeli parçayı makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Kestiğiniz yerde kalan çıkıntıları makas ile keserek düzeltin.
Oyuncak Fincan Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Fincan Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde fincanı hazırladıktan sonra bunun ağız kısmına desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak makas ile yapışkanlı evadan ince bir şerit kesin. Bu eva parçasının bir ucunu fincanın içine diğer ucunu da fincanın dış kısmına yapıştırarak sapı yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak fincan kabı yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde küçük sticker varsa bunu fincanın üzerine yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda puding kaplarından oyuncak fincan yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde oyuncak tava yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kolay minyatür tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial