Oyuncak Çay Kahve Makinesi ve Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuz için minyatür oyuncak yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde bulunan malzemeler ile oyuncak yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu kolay çalışmaları evde çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, oyuncak çay kahve makinesi ve fincan yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Oyuncak Çay Kahve Makinesi ve Fincan Yapımı

Evde minyatür oyuncak yapmak için elinizde bulunan boş karton kutu, pet şişe, plastik kapak, deterjan kabı, sürpriz yumurta kabı ve  meyveli yoğurt kabı birçok malzemeyi kullanabilirsiniz. Biz de bu konuda size fikir vermek için yapıştırıcı kapağı, diş macunu kapağı ve krem kapağı gibi malzemelerle minyatür fincan ve çay kahve makinesi yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Sizde de bu tür malzemeler varsa evde minyatür mutfak eşyaları yapmayı deneyebilirsiniz.

Oyuncak Fincan Yapımı

Oyuncak bebekler için minyatür fincan yapmak isterseniz gerekli malzemeler; yapıştırıcı kapağı, küçük bir parça karton, kalem, makas, boyamak için akrilik boya ya da oje ve silikon tabancası. Bu malzemeleri temin ettikten sonra resimde gördüğünüz adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekiyor.

Yapıştırıcı Kapağı ile Minyatür Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Yapıştırıcı Kapağı ile Minyatür Bardak Yapımı Resimli Anlatım

İlk olarak yapıştırıcı kapağının her yerini akrilik boya veya oje ile güzelce boyayın. Sürdüğünüz boya kururken siz de bardağın sapını yapabilirsiniz. Bunun için kartona küçük bir daire çizin. Karton ile yaptığınız daireyi makas yardımı ile ortadan ikiye kesin ve bunu bardak ile aynı renkte boyayın. Yapmış olduğunuz sapı bardağın yan tarafına silikon tabancası ile güzelce yapıştırın. Bu şekilde bardağı yaptıktan sonra karton ile orta büyüklükte bir daire yapın. Tırtıklı bir şekilde olması için kartonun üst katını çıkarın. Bardak altlığını da diğer parçalar ile aynı renge boyayarak kurumasını bekleyin. Bu şekilde istediğiniz sayıda fincan yapabilirsiniz.

Oyuncak Çay ve Kahve Makinesi Yapımı

Minyatür fincanlarla birlikte kullanabileceğiniz sevimli bir çay kahve makinesi yapmak isterseniz gerekli malzemeler; 2 tane diş macunu kapağı,1 tane krem kapağı, istediğiniz renkte akrilik boya, küçük bir parça eva, kalem, makas, kağıt deleceği ve silikon tabancası. Malzemeler hazır ise oyuncak çay ve kahve makinesini yapmak için resimdeki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Minyatür Çay Kahve Makinesi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Çay Kahve Makinesi Yapımı Resimli Anlatım

İlk olarak kapakları boyamakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için akrilik boya ya da oje kullanabilirsiniz. Kapaklara sürdüğünüz boya kuruduktan sonra diğer parçaları yapmaya başlayabilirsiniz. Kağıt deleceği ile evadan iki tane yuvarlak parça hazırlayın ve bunları kapakların üzerine yapıştırın. Daha sonra evadan daire şeklinde bir parça hazırlayarak bunu makas ile ortadan ikiye kesin. Hazırladığınız bu parçaları diş macunu kapaklarının tan tarafına yapıştırarak sapları yapın. Evadan dikdörtgen şeklinde bir parça keserek bunun üzerine 2 tane küçük daire çizin. Dairelerden birinin içine diş macunu kapağını yerleştirin. Bu kahve makinesi olacak. Diğer dairenin içine de krem kapağını yerleştirip üzerine öbür diş macunu kapağını koyun. Bu şekilde diş macunu kapağı ve krem kapağı kullanarak istediğiniz renkte oyuncak çay kahve makinesi yapabilirsiniz.

Yazımızda paylaştığımız iki örnek çalışma sayesinde evde çocuğunuz için kolay bir şekilde minyatür mutfak eşyaları yapabilirsiniz. Evde karton ile sevimli bir ocaklı fırın yapmak isterseniz, minyatür fırın yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Minyatür kategorimizde evde yapabileceğiniz birçok kolay çalışma bulabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial