Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir
Sosyal medyada paylaş

Oyuncak bebekler kız çocukların vazgeçilmezleri arasındadır. Bebek ilk alındığında harika bir görünüme sahip olan saçlar zamanla tozlanır ve sık sık şekil verildiği için yıpranır. Bebeğin saçları çirkinleşir ve keçe halini alır. Gerekli müdahale yapılmazsa kötü görünen saçları nedeni ile bebeği atmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşamamanız için yazımızda sizlerle, oyuncak bebeklerin saçı nasıl düzeltilir? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Yazımızda vereceğimiz bilgilerden faydalanarak kızın bebeğinin saçlarını tertemiz ve güzel bir hale getirebilirsiniz.

Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir?

Oyuncak bebeklerin saçları oldukça hassastır. Sürekli taranan ve şekil verilen saçlar zamanla tozun da etkisi ile kötü bir hal alabilir. Bu tür sorunları önlemek için oyuncak bebeğin saçlarını düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Evde kolayca uygulayacağınız bu yöntem sayesinde kızınızın bebeğinin yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğin saçlarının zarar görmemesi için çamaşır makinesinde yıkamak yerine elde yıkamayı tercih etmelisiniz. Saçları yıkayıp temizledikten sonra kurutma işlemini fön makinesi yerine havlu ile yapmalısınız. Yılama ve kurutma işlemini yanlış yapmanız halinde bebeğin saçları dökülebilir.

Oyuncak bebeklerin saçlarını temizlemek için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bazı uygulamalarda bebeklerin saçları çamaşır yumuşatıcısı ile yıkanırken, bazı uygulamalarda ise saç kremi kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle oyuncak bebeklerin saçlarını açmak için saç kremi uygulayabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Bu yöntemin en güzel yanı tüm malzemelerin evde bulunuyor olması.

Oyuncak Bebeklerin Saçlarındaki Dolaşıklık Nasıl Açılır?

Yöntemi uygulamak için gerekli olan malzemeler; bebeğin başının sığacağı büyüklükte derin bir kap, saç kremi, tarak ve havlu. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Uygulamaya başlamadan önce bebeğin saçlarında toka varsa bunları çıkarın. Bebeğin ıslanmaması için bir bez ile sarabilirsiniz.
  • Daha sonra kabın içine ılık su doldurun. Bebeğin saçlarını bu soya sokarak ıslanmasını sağlayın.
  • Saçları ıslattıktan sonra elinize bir miktar saç kremi alarak saçlara uygulayın. Bu aşamada bebeğin saçlarını yolmamaya özen göstermelisiniz.
  • Saç kremi sayesinde yumuşayan saçların dolaşıklığını parmaklarınızla açabilirsiniz.
  • 5 dakika kadar saç kremi uyguladıktan sonra bebeğin saçlarını çeşmenin altında durulayabilirsiniz.
Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir-1
Oyuncak Bebeklerin Saçı Nasıl Düzeltilir-1

Saç kremi uyguladıktan ve durulama yaptıktan sonra bir havlu yardımı ile fazla suyu alın. Şimdi sıra geldi bebeğin saçlarındaki dolaşıklığı açmak için yapmanız gerekenlere. Temizlenen ve yumuşayan saçları ince dişli bir tarak ile fazla çekiştirmeden yavaşça tarayın. Saçlar tamamen açıldıktan sonra istediğiniz şekilde toplayabilirsiniz.

Yazımızdan da anlayabileceğiniz gibi doğru malzemeleri ve uygun yöntemi kullandığınız zaman evde oyuncak bebeğin saçlarını düzeltmek oldukça kolaydır. Eğer saçlar düzeltilmeyecek kadar yıpranmışsa bebeğe yeni bir saç yapmanız gerekebilir. Bu konuda ihtiyacınız olan bilgileri öğrenmek için daha önce paylaştığımız, Barbie bebek için saç nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.pratikhanem.com

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial