Oyuncak Bebeğe Şapka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde oyuncak bebek için şapka yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa size anlatacağımız yöntem sayesinde onun bebeği için güzel bir şapka yapabilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü kullanarak şık bebek şapkaları tasarlayabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse yumurta kartonu ile oyuncak bebek şapkası yapımı

Oyuncak Bebek Şapkası Yapımı

Evde oyuncak bebek şapkası yapmak için genellikle kumaş, karton, keçe ya da eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Elinizde bu tür malzemeler yoksa yumurta kartonu ile de oyuncak bebek şapkası yapabilirsiniz. Bu uygulamanın en büyük avantajı sadece yumurta kartonu kullanılarak yapılıyor olması. Tek bir yumurta kartonunu size anlatacağımız gibi kesip elinizle şekil vererek güzel bir şapka yapabilirsiniz. Bu şekilde hasır görünümlü şık bir şapka yapmak mümkün. Elinizde boya varsa istediğiniz gibi renklendirebilir, kurdele ya da peçete ile süsleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yumurta kartonu
  • Tahta kalemi ya da buna benzer kalın bir nesne ( şapkaya şekil vermek için )
  • Makas

Bunların dışında şapkaya süsleme yapmak isterseniz ince bir kurdele, kumaş veya peçete kullanabilirsiniz.

Oyuncak Bebek için Şapka Nasıl Yapılır?

Yumurta kartonu ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak bebeğe şapka yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yumurta kartonundan bir parçayı makas ile kesin.
  • Buna şapka şekli vermek için tahta kalemine geçirin ve üzerine hafifçe bastırarak şekillendirin.
  • Sonrasında kenarlarına parmaklarınızla bastırarak hafifçe açtırın.
Oyuncak Bebeğe Şapka Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Bebeğe Şapka Yapımı Resimli Anlatım
  • Şapkayı bu şekilde bırakabilir ya da üst tarafına parmağınızla dikkatli bir şekilde bastırarak farklı bir şekil verebilirsiniz.
  • İsterseniz kenarlarına makas ile kesikler yaparak da şapkayı şekillendirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra yumurta kartonundan minyatür şapka yapımı tamamlanmış oluyor. Şapkanın kenarına ince bir kurdele ya da peçete ile şerit yaparak süsleyebilirsiniz. İsterseniz şapkaya boncuk ya da küçük parlak taşlarla da süsleme yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz yumurta kartonunu akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde Barbie ve chelsea bebek için şapka yapabilirsiniz. Oyuncak bebekler için sevimli parti şapkaları yapmak isterseniz, minyatür parti şapkası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial