Oyuncak Bebek Saçı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle oyuncak bebek saçı yapımı başlığı altında evde zorlanmadan uygulayacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Oyuncak bebekler ilk alındığında saçları parlak ve güzel bir görünüme sahipken zamanla yıpranarak kötü bir görünüm alabilir. Böyle bir durumda bebeği atıp yenisini almak yerine yeni saç yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda oyuncak bebek saçı yapımı hakkında detaylar paylaşıyoruz. Evde bulunan malzemeleri kullanarak harika bir bebek saçı yapmak isterseniz aşağıda anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı

Evde oyuncak bebek saçı yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarında bebeğin başına uygun bir kalıp hazırlandıktan sonra buna kurdele veya ip ile yapılan saçlar sabitlenmektedir. Bu yöntem biraz zor ve zahmetli olduğu için daha kolay bir uygulama yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ip ve yorgan iğnesi temin etmek. Yapmak istediğiniz saç rengine uygun renkte yün veya daha ince yapılı bir ip kullanabilirsiniz. Uygulamayı kolay yapabilmek için orta kalınlıkta ip seçmenizi tavsiye ediyoruz. Kalın ip görünüm olarak hoş durmayacağı gibi yapım aşamasında sizi zorlayabilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada bebek saçı yenilemek için dikiş ipi kullanılmıştır. İnce ve ışıltılı saçlar yapmak için siz de bu tür iplerden kullanabilirsiniz. Yün ip ile bebek saçı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Elsa saç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı-1
Oyuncak Bebek Saçı Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Siyah renkli dikiş ipi
  • Yorgan iğnesi
  • Makas

Oyuncak Bebek Saçı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise bebek saçı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile bebeğin saçlarını dipten kesin.
  • Daha sonra cımbız yardımı ile saç diplerinde kalan saçları çıkarın.
  • Bu şekilde bebeğin tüm saçlarını çıkardıktan sonra ipin boyunu bebeğe ölçerek yeni saçı ne uzunlukta yapacağınıza karar verin.
  • Aldığınız ölçüye göre ipi makas ile keserek saçları hazırlayın.
  • İplerden birini yorgan iğnesine geçirin. Bebeğin saçlarındaki deliklerden birinden ucuna ip takılı iğneyi geçirin. Bu ipin içte kalan tarafına düğüm atarak ipi çekin.
  • Böylece ilk saç telini yapmış oluyoruz. Aynı şekilde tüm deliklere ip ile yaptığınız saçı tek tek geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak bebek saçı yapımı tamamdır. Bu saçları tarayabilir ve istediğiniz uzunluk ve modelde keserek şekil verebilirsiniz. İsterseniz sarı ya da başka renkte dikiş ipi kullanarak bebeğe farklı renkte saç yapabilirsiniz. Tek renk yerine iki farklı renkte ip kullanarak havalı saç tasarımı da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu yöntemi Barbie, Elsa, Anna ve tüm bebeklerin saçlarını yenilemek için uygulayabilirsiniz. Evde bu kolay yöntemi denemek isteyenler için aşağıda oyuncak bebek saçı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için evde sarı ve uzun saçlar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, Barbie bebek için saç nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Bebek Saçı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial