Oyuncak Akvaryum Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay bir şekilde oyuncak akvaryum yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede oyuncak evde kullanabileceğiniz sevimli bir akvaryum yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey şeffaf bir kuş yemliği. Önerimizi değerlendirmek isterseniz oyuncak akvaryum yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Oyuncak Akvaryum Yapımı

Evde oyuncak akvaryum yapmak için dikdörtgen şeklinde küçük şeffaf bir kap gerekmektedir. Bu kap cam ya da plastik olabilir. Önemli olan su sızdırmayan bir yapıda olması. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada akvaryum yapmak için şeffaf kuş yemliği kullanılmış. Elinizde böyle bir malzeme varsa siz de bunu akvaryum yapımında kullanabilirsiniz. Yapacağınız oyuncak akvaryumu süslemek için küçük plastik bitkiler, boncuk ve çakıl taşı gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir şeffaf kuş yemliği
  • Yeşil bant ya da eva
  • Makas
  • Su
  • Küçük bir oyuncak balık

Bunların dışında akvaryumun dibine koymak için küçük çakıl taşları ya da boncuk

Oyuncak Akvaryum Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce kuş yemliğinin üst kısmını çıkarabilirsiniz. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir oyuncak akvaryum yapabilirsiniz.

  • Yeşil bir banttan makas yardımı ile şerit kesin ve bunun bir kenarına girinti çıkıntılar yapın. Bu şeridi kuş yemliğinin alt kısmına yapıştırarak süsleme yapın. Bunun yerine yeşil renkli arkası yapışkanlı eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • İsterseniz bunun yerine yemliğin içine minik plastik bitkiler de yerleştirebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada oyuncak balığı yemliğin içine güzelce yerleştirin.
  • Süsleme yapmak için yemliğin içine küçük çakıl taşları veya boncuk koyabilirsiniz.
  • Son olarak yemliğin içine su koyarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak akvaryum yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli akvaryumu çocuğunuzun oyuncak evinde kullanabilir veya dekoratif süs olarak değerlendirebilirsiniz. Daha şık bir görüntü olmasını isterseniz akvaryumun içine sim dökebilir ya da suyu renklendirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kuş yemliğinden minyatür akvaryum yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Akvaryumu üzerine koymak için minik bir sehpa yapmak isterseniz, sakız kutusundan minyatür sehpa yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyuncak Akvaryum Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Akvaryum Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial