Origami Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kelebek dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılmaktadır. Kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılarak farklı şekil ve boyutlarda kelebek yapılmaktadır. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda kağıt ile origami kelebek yapımı paylaşıyoruz. Evde farklı renk ve boyutlarda kağıt kelebek yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Origami Kelebek Yapımı

Kağıttan kelebek yapmanın en kolay yolu beyaz ya da renkli bir kağıda istediğiniz boyutta kelebek çizerek bunu makas ile kesmektir. Bu şekilde yapılan kelebek biraz basit durabilir. Daha güzel bir tasarım yapmak için origami tekniği uygulayabilirsiniz. Kağıt ile origami kelebek yapmak için beyaz kağıt ya da renkli kağıt kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz desenli kağıt tercih edebilirsiniz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak rengarenk kelebekler yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde kapı süsü ve duvar süsü yaparken bu kelebekler çok işinize yarayabilir.

Origami Kelebek
Origami Kelebek

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kağıt ( 14 x 14 )

Yapacağınız kelebeği süslemek isterseniz renkli kalem kullanabilirsiniz.

Origami Kelebek Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında A4 kağıt kullanıyorsanız ilk olarak buna cetvel yardımı ile istediğiniz boyutta bir kare çizin. Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile keserek kağıdı kare hale getirin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından kağıttan kelebek yapımına geçebilirsiniz.

  • Kare şeklindeki kağıdın iki kenarını çapraz olarak katlayarak üçgen hale getirin. Ek yerine parmağınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın ve katladığını kağıdı açın.
  • Daha sonra diğer kenarları da aynı şekilde katlayarak iz çıkarın.
  • Sonra kağıdı ortadan ikiye katlayıp açın. Aynı işlemi diğer tarafa da uygulayın.
  • Kağıdı iz yerlerinden katlayarak üçgen hale getirin.
  • Kenarlarını içe doğru katladıktan sonra kağıdın arkasını çevirin.
  • Sonrasında aşağıdaki resimde gördüğünüz adımları uygulayabilirsiniz.
Origami Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
Origami Kelebek Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra origami kağıttan kelebek yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine renkli kalemler ile küçük süslemeler yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay origami çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda origami kelebek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kağıt ile güzel bir kalp yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız origami kalp nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial