Origami Kalp Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kağıt katlama tekniği olan origami ile kalp, yıldız ve daha birçok farklı dekoratif süs yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda, origami kalp nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Sadece kağıt kullanarak yapacağınız kalp sevimli görünümü ile çok hoşunuza gidecektir. Farklı renklerde yapacağınız kalpleri çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Kolay bir şekilde kağıttan kalp yapmak için ihtiyacınız olan bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Origami Kalp Nasıl Yapılır?

Kağıttan origami kalp yapımı oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken renkli A4 kağıdı dikdörtgen olarak kesmek ve size anlatacağımız şekilde katlama tekniği uygulamak. Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta origami kalp yapabilirsiniz. Yapacağınız kalbe sevimli bir görünüm çizmek için üzerine renkli kalemlerle desenler çizebilir ya da ağız ve göz yapabilirsiniz. Kağıttan kalpleri çocuk odası için kapı süsü ya da duvar süsü yapmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için yaptığınız origami kalbin arkasına çift taraflı bant yapıştırmanız yeterlidir. Bu şekilde kalbi duvara kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.

Origami Kalp
Origami Kalp

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Kalem
  • Cetvel
  • Ağız ve gözleri yapmak için renkli kalemler

İsterseniz uygulamanın yapımında desenli kağıt da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Origami Kalp Yapımı

Origami kalp yapmak için renkli kağıdı 8×16 cm boyutunda kesmeniz gerekmektedir. Bu ön hazırlık aşamasının ardından uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • Kağıdı enlemesine tutarak ortadan ikiye katlayın.
  • Sonra bu katı açarak ortadan çizgi çıkmasını sağlayın.
  • Kağıdın iki ucunu bu çizgiye doğru getirerek ikiye katlayın.
Origami Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Origami Kalp Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonraki aşamada kağıdın alttaki uçlarını içe doğru kıvırın.
  • Kağıdın üst tarafını da resimde gördüğünüz şekilde katlayarak kalp şekli verebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan origami kalp yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz uygulamayı beyaz kağıt ile yapıp bunun üzerine renkli kalemlerle süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda origami kalp yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kağıttan yıldız yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız origami yıldız yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial