Örgü Maske Tutucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle şiş ile örgü maske tutucu yapımı konusunda işinizi kolaylaştıracak bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Virüslerden korunmak için kullandığımız maskelerin lastiği kulağa geçirilmektedir. Hal böyle olunca maskenin temas ettiği bölge tahriş meydana gelmektedir. Bu yazımızda size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak sizde kolay bir şekilde örgü maske tutucu yapabilirsiniz.

Örgü Maske Tutucu Yapımı

Evde örgü maske tutucu yapmak için tığ ya da şiş kullanabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken 1 parmak uzunluğunda çok kalın olmayan bir şerit örmek ve bunun iki tarafına düğme dikmek. Elinizde artık ipler varsa bunları maske tutucu yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Örgü Maske Tutucu
Örgü Maske Tutucu

Biz bugün sizlerle şiş ile örgü maske tutucu yapabileceğiniz bir el işi çalışması paylaşıyoruz. Maske tutucuyu düz örgü olarak yapabileceğiniz gibi isterseniz tek ya da çift lastik, pirinç veya haroşa olarak da yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada model haroşa olarak örülmüş. Siz de evde kendiniz için böyle bir maske tutucu yapmak isterseniz işe listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • İpin kalınlığına uygun şiş
  • 2 tane düğme

Bunların dışında düğmeleri dikmek için iğne ve iplik de gerekmektedir.

Şiş ile Örgü Maske Tutucu Nasıl Yapılır?

Maske tutucuyu istediğiniz kalınlıkta yapabilirsiniz. Yapacağınız aparatın kalınlığına göre kullanacağınız düğmenin de boyutu değişecektir. İp ve şiş hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir örgü maske tutucu yapabilirsiniz.

  • İlk olarak şişe 6 ilmek yaparak örgüye başlayın.
  • Başlangıç sırasından sonra örgü istediğiniz boyuta gelene kadar örmeye devam edin.
  • Haroşa örgü modeli ile tutucu yapmak için her sırayı düz ya da ters yapmanız yeterlidir.
  • Örgü istediğiniz boyuta geldikten sonra kesme işlemi yaparak bitirebilirsiniz.
  • Son olarak düğmeleri örgünün iki ucuna iğne iplik ile dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra şiş ile örgü maske tutucu yapımı tamamlanmış oluyor. Maskenin lastiğini kulağınız yerine düğmelere geçirerek kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda örgü maske tutucu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay örgü saç bandı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şiş ile örgü saç bandı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Örgü Maske Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
Örgü Maske Tutucu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial