Örgü Lif Modelleri

Örgü Lif Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Örgü lif modelleri güzel renkleri ve harika desenleri ile gören herkesi örgü örmeye teşvik edecek kadar şık tasarıma sahipler. Banyolarımızın olmazsa olmazı olan liflerin elde örüleni daha iyi hijyen sağladığı için çoğunlukla el örgüsü lifler tercih edilir. Tığ ile yapılan lif örneklerinde kabarık desenler çoğunluktadır. Bazı lif çeşitlerinin üzerinde kabartmalı desen yerine püskül şeklinde detaylar bulunur. Banyo lifleri tercihe göre yuvarlak, kare ya da dikdörtgen olarak yapılabilir. Bunların yanı sıra bekar lifi olarak da adlandırılan, uzun ve uçları halka şeklinde tasarıma sahip olan modeller de bulunmaktadır. Uzun lifler vücudun sırt bölgesine de rahatça temas edebildiği için günümüzde sık tercih edilen modeller arasındadır.

Banyolarımızda kullandığımız örgü lifler aynı zamanda çeyiz için de gerekli parçalardan birisidir. Farklı tasarımlara sahip birbirinden güzel çeyizlik lif modelleri bulunmaktadır. Tığ ile örülen, kenarlarına küçük ve zarif oyalar yapılan çeyizlik liflerin bazılarında şıklığı tamamlamak için boncuk da kullanılmaktadır. Çeyiz için özel olarak el emeği göz nuru ile örülen liflerde gelin ve damat figürlerinin kullanıldığı özel tasarımlar da vardır. Beyaz ve renkli olarak yapılan örgü lif modellerinin çocuklar ve bebekler için yapılan çeşitleri de bulunur. Bunlar yetişkinler için olan liflere oranla daha küçük boyutlu olmasının yanı sıra üzerlerindeki sevimli figürlerle de dikkat çekmektedir. Tığ ile örgü örmekten hoşlananlar birbirinden güzel lif modellerini rahatlıkla yapabilirler. Bazı lif modellerinde tabloyu andıran ince detaylar bulunmaktadır. Bunları yapmak biraz deneyim gerektirse de, tığ ile örgüye yeni başlayanların da yapabileceği kolay lif örnekleri de bulunmaktadır.

Lif kişiye özel bir ürün olduğu için herkesin kendine ait bir lifi olması gerekmektedir. Aile bireylerinizin beğeneceği renkleri kullanarak onlara özel lifler yaparak mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Birbirinden güzel modelleri gördükçe hepsinden yapmak isteyeceğinizden sadece aile bireyleri için değil diğer sevdikleriniz için de hediye olarak lif örebilirsiniz. Örgü örmek evde sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz ve stres atabileceğiniz en pratik el işi çalışması olması bakımından, keyifli bir hobi ile uğraşmak isteyenler için de son derece idealdir. Siz de bu keyifli hobi ile uğraşmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız yeni lif modelleri işinize yarayabilir. Resimlerin üzerine tıklayarak örneklerin büyütülmüş halini görebilirsiniz. Beğendiğiniz lif modelini zevkinize göre farklı renkte örerek, kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Bunları Belgin’e göstereyim, onun ilgisini çekebilir. Kendisi güzel lifler ören ve bunları satan bir arkadaşım olur. Bana gelince, kolay lif modeli bile bana zor,

    1. Ziyaretiniz ve yorumunuz için çok teşekkürler Hilal Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial