Örgü İpinden Ahtapot Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocuğunuz için örgü ipinden oyuncak yapabileceğiniz eğlenceli bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde sevimli bir ahtapot hazırlayabilirsiniz. Birlikte yapacağınız bu ipten oyuncağı çocuğunuz çok sevecektir. Önerimiz ilginizi çektiyse örgü ipinden ahtapot yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Örgü İpinden Ahtapot Yapımı

Çocuğunuzla birlikte ipten ahtapot yapmak sizin için keyifli bir aktivite olabilir. Uygulamanın yapımında kullanacağınız ip orta kalınlıkta olursa ortaya daha güzel bir tasarım çıkacaktır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada bütün ip kullanılarak büyük bir ahtapot yapılmıştır. Daha küçük boyutta yapmak isterseniz, kartonu daha kısa olarak kesmelisiniz.

Gerekli Malzemeler
  • İstediğiniz renkte ip
  • Bir karton parçası
  • Oynar göz
  • Ağız yapmak için küçük bir parça eva

Uygulamanın yapımında her türlü ip kullanılabilir. Çocuğunuzun alerjik bir bünyesi var ise ip seçimini ona göre yapmalısınız.

Örgü İpinden Ahtapot Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise ahtapot yapım için aşağıdaki adımları izlemeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipin tamamını kartona sarın.
  • İpten bir parça kesin ve bunu karın ile ipin arasından geçirerek sıkı bir şekilde bağlayın.
  • Daha sonra ipi kartondan çıkarın ve ahtapotun başını yapmak için bağladığınız yerden biraz boşluk bırakarak tekrar ip bağlayın.
İpten Ahtapot Yapımı Resimli Anlatım
İpten Ahtapot Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde oyuncağın başı yapılmış oluyor. Başın aşağısını makas ile kesin ve buradaki ipleri ahtapota kol yapmak için 8 eşit parçaya ayırın.
  • Bu ipleri saç örgüsü olarak örerek açılmamaları için uçlarına ip bağlayın. İsterseniz ip yerine ince bir kurdele de kullanabilirsiniz.
  • Son olarak ahtapotun gözlerini ve ağzını da yerine yapıştırın. Daha sevimli bir tasarım olması için başına eva ile küçük süslemeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ipten ahtapot yapımı tamamlanmış oluyor. Çocuğunuz bu sevimli ip oyuncak ile hemen oynamaya başlayabilir. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta oyuncak ahtapot yapabilirsiniz. Çocuğunuz için ip ile başka bir oyuncak yapmak isterseniz, ip bebek nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial