Örgü Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Örgü çiçek yapımı örgü örmeyi sevenlerin hoşuna gidecek bir uygulamadır. Dekorasyonda yapay çiçek kullanımı yaygın olduğundan birçok bayan evde çiçek tasarımı yapmaktadır. Bu tür çalışmalarda kağıt, karton, keçe, eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra dikiş dikmeyi bilen bayanlar çok güzel kumaş çiçekler yapmaktalar. Tığ işi örgü sevenler bayanlar da çok güzel yapay çiçekler örmekteler. Bu yazımızda örgü çiçek yapımı hakkında bilgiler ve size ilham verebilecek örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Örgü Çiçek Yapımı

Evde tığ işi örgü çiçek yapmak isterseniz bunun için istediğiniz renkte bir ip ve bu ipin kalınlığına uygun bir tığ gerekmektedir. Tığ ile yapılan çiçekler zarif ve şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Örgü çiçek yapmak için genelde sık iğne tekniği uygulanmaktadır. Bu şekilde yapılan çiçekler daha şık bir görünüme sahip olmasının yanı sıra daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Bildiğiniz gibi sık iğne, trabzanın ilmek alınmadan yapılan halidir. Yani ipi tığa dolamadan, batıp çıkarak iki ilmeği tek seferde çekmelisiniz.

Tığ İşi Örgü Çiçek Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgü çiçek yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Çiçek yapmak için yassı ya da yuvarlak olarak yaprak şeklinde parçalar örülür. Bu parçalardan yeterli sayıda yapıldıktan sonra bunlar iç içe geçirilerek çiçek yapılmaktadır. Bazı örgü çiçek modellerinde ise tek bir parça örülür ve bu katlanarak çiçek oluşturulur. Çiçek örüldükten sonra buna tel ile sap yapılarak bir vazoya koyulabilir. İsterseniz örgü çiçekleri yastık ve örtü süslemesinde ve dekoratif ürün yapımında da kullanmanız mümkün.

Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes örgü çiçek yapabilir. İşe ilk olarak tek parça halinde örülen kolay çiçek modelleri ile başlayabilirsiniz. Bu konuda deneyim kazandıkça daha zor modelleri de rahatlıkla yapmanız mümkün. Tığ ile örgü örmeyi seviyorsanız aşağıda evde yapmanız için örgü çiçek modelleri ve örgü çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Örgü Çiçek Yapımı
Örgü Çiçek Yapımı
Örgü Çiçek Yapımı-1
Örgü Çiçek Yapımı-1
Örgü Çiçek Yapımı-2
Örgü Çiçek Yapımı-2
Örgü Gül Yapımı
Örgü Gül Yapımı
Örgü Gül Yapımı-4
Örgü Gül Yapımı-4
Örgü Gül Yapımı-1
Örgü Gül Yapımı-1
Örgü Zambak Yapımı
Örgü Zambak Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial