Örgü Çantası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün örgü örmeyi sevenler için evde kolay örgü çantası yapımı hakkında kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız basit yöntemi uygulayarak evde yün, dantel ve diğer örgü iplerini, tığ ve şişleri muhafaza edebileceğiniz güzel bir çanta yapabilirsiniz. Bu şekilde hem evdeki boş pet şişeleri değerlendirebilir hem de kullanışlı bir örgü çantasına sahip olabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isteyenler için pet şişe ile örgü çantası yapımının detaylarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Örgü Çantası Yapımı

Evde örgü çantası yapmak için pet şişe kullanabilirsiniz. Bu pet şişeleri size anlatacağımız şekilde kestikten sonra içlerine ipi koyup kapağını kapatarak kolay bir şekilde örgü çantası yapabilirsiniz. 2 veya 2,5 litrelik pet şişe kullanarak yapacağınız örgü çantasına dantel ipi ve tığ koyabilirsiniz. Yün ip ve şişler için ise 5 litrelik pet şişe kullanabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın daha güzel görünmesi için üzerine elinizdeki malzemeleri kullanarak süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz pet şişenin üzerine boya ya da oje ile küçük puantiyeler yaparak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta pet şişe
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için kurdele, boncuk, pul ya da başka malzemeler de kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Örgü Çantası Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede örgü çantası yapabilirsiniz.

  • Pet şişenin üzerinde yapışkanlı kağıt varsa önce bunu çıkarıp şişeyi temizleyin.
  • Daha sonra pet şişenin alt kısmından 4-5 santim pay bırakarak falçata yardımı ile kesin.
  • Eğer örgü çantasını dantel ipi için yapacaksanız pet şişenin alt kısmında ipin sığacağı büyüklükte pay bırakarak kesmeniz gerekiyor.
Pet Şişe ile Örgü Çantası Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe ile Örgü Çantası Yapımı Resimli Anlatım
  • Falçata ya da makas ile pet şişeyi kestikten sonra örgü çantası yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Pet şişenin alt kısmına ipi yerleştirip ucunu pet şişenin ağzından çıkardıktan sonra iki parçayı birbirine geçirmeniz yeterlidir.
  • İsterseniz pet şişenin kapağına delik açarak ipi bu delikten de çıkarabilirsiniz.

Örgü çantasını bu şekilde yaptıktan sonra isterseniz üzerine süs aksesuarı yapıştırarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz pet şişe ile yapacağınız çantayı temizlik bezi ya da başka malzemeleri de muhafaza etmek için kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden örgü çantası yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeleri farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz, pet şişeden kavanoz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial