Örgü Bardak Altlığı Modelleri

Sosyal medyada paylaş

Örgü bardak altlığı modelleri sayesinde birbirinden güzel el işleri yapabilir ve misafirlerinize daha şık sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde bayanlar şık sunum yapmaya önem verdiği için örgü ve dantel işleri tekrar gündeme gelmiştir. Örgü örmeyi bilen bayanlar amerikan servis, nihale ve bardak altlığı gibi birçok aksesuarı kendileri yapmaya başlamışlardır. Keçe, kumaş, dantel ve örgü ile yapılan bardak altlıkları çay ve diğer içeceklerin servisini daha güzel hale getirmektedir. Örgü ile bardak altlığı yapmak daha kolay olduğu için, bu yazımızda size fikir verebilecek bardak altlığı modellerini paylaşıyoruz.

Tığ ile yapılan delikli ya da sık iğne birçok örnek, bardak altlığı örerken kullanılabilir. Normal bir örgü motiften biraz daha büyük olan bu altlıkları yapmak için evinizde bulunan iplerden faydalanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu modelleri dilerseniz biraz daha büyük örerek, amerikan servis olarak da kullanabilirsiniz. Aynı modelden nihale ya da sürahi altlığı da yaparak sunumlarınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Orta boyutta bir bardak altlığı örerseniz bunu hem çay hem de diğer içecek servislerinizde kullanabilirsiniz.

Örgü bardak altlığı yaparken, hepsini aynı renk veya farklı renkte örebilirsiniz. Günümüzde el emeği göz nuru bu tür ürünler çok rağbet gördüğü için bunlardan yapıp, satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Sizlerle az sonra paylaşacağımız kolay örgü bardak altlığı modelleri o kadar güzel görünüyorlar ki bunlardan hangisini yapacağınıza karar vermek biraz zor olabilir. Elinizde fazla ip varsa çokça bardak altlığı örebilir, bunların birazını kendiniz kullanıp geri kalanını da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Örgü bardak altlığı yapımı çok keyifli bir çalışma olduğu için, stres atabilir ve evde geçireceğiniz vakitleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Örgü örmek sizin için de keyifli bir hobi ise bu becerinizi kullanarak içecek servislerinde kullanmak için çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. Bu rengarenk altlıklar aynı zamanda mutfağınız için de farklı bir dekor ürünü olabilir. Özellikle meyve şeklindeki bardak altlıklarını kullanmadığınız zamanlarda mutfak madanızın üzerinde aksesuar olarak değerlendirebilirsiniz. Örgü bardak altlıklarını isteyenler dantel olarak da yapabilirler. Tabak altlığı ve nihaleye oranla daha küçük olan bardak altlıklarını kısa sürede, hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle bardak altlığı örnekleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Siz de kendi el beceriniz ve zevkinize göre bunların aynısını ya da daha farklı modellerini yapabilirsiniz. Çoğunluğu oldukça basit olan bu tasarımlar sayesinde kendinize çok güzel bir meşguliyet edinmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Örgü tutkunları için aşağıda bardak altlığı olarak yapabilecekleri birbirinden güzel modelleri paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial