Örgü Amerikan Servis Modelleri

Sosyal medyada paylaş

Örgü amerikan servis modelleri birbirinden güzel tasarımları ile yemek masanıza ayrı bir güzellik katabilir. Eskiden amerikan servis ( supla ) modelleri çoğunlukla kumaş ve keçeden yapılırken, günümüzde bu servis takımları örgü ile yapılmaktadır. Dantel ipliği ya da merserize ip kullanılarak yapılan farklı amerikan servis modelleri vardır. Bu modeller kişisel tercihe bağlı olarak kare, dikdörtgen, yuvarlak ya da farklı geometrik şekillerde yapılabilir. Son dönemlerde daha zarif ve şık görünümü nedeni ile yuvarlak amerikan servis takımları tercih edilmektedir. Dışarıdan hazır olarak alınan servis takımları el emeği ürünlerin yerini tutmayacağı için bunları evde kendiniz de örebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle çeyizlik ve günlük kullanım için örebileceğiniz en şık amerikan servis örneklerini paylaşıyoruz.

Modellerimizi paylaşmaya başlamadan önce ilk kez amerikan servis takımı örecek olanlara konu hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Amerikan servis, motifler birleştirilerek veya tek parça  halinde örülebilir. Bu anlamda tığ ile örgü örmeyi bilen herkes servis takımı yapabilir. Dantel ile yapılan yuvarlak örnekler merserize ip ile örülerek çok şık takımlar yapılabilir. Her türlü motif de bu tür takımları yapmak için kullanılabilir. Dantel ya da merserize ip kullanarak yaptığınız motifleri birleştirerek kare ya da dikdörtgen supla yapabilirsiniz. Yaptığınız motiflerin büyüklüğüne göre 4, 5 ya da 6’lı sıralar halinde örerek, istediğiniz büyüklükte yapma imkanınız var. Yuvarlak dantel parçaları biraz daha büyük örerseniz bunları servis takımı olarak kullanabilirsiniz. Amerikan servisi yapmak için her renk ip kullanılabilir. Bu parçaları dantel olarak yaptığınızda daha sert olmaları için kolalamak gerekir. Amerikan servis nasıl yapılır? diye merak edenler için bu sorunun cevabını vermeye çalıştık.

Günlük kullanım için merserize ip ile örebileceğiniz kolay örnekleri tercih edebilirsiniz. Çeyizlik supla takımı yapacaksanız daha ince ve şık duran dantel örneklerden tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız modelleri merserize ya da dantel ipliği kullanarak yapabilirsiniz. Aynı modelleri kendi zevkinize göre farklı renklerde yapmanız mümkün. Bu parçaları takım halinde yapmak isterseniz 6 ya da 12 tane yapmanız gerekiyor. Tüm parçaları aynı renkte yapabileceğiniz gibi dilerseniz her birini değişik renkte de yapabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunları da supla örerek değerlendirebilirsiniz. Aşağıda günlük kullanım ve çeyizlik örgü amerikan servis örnekleri paylaşıyoruz. Beğendiğiniz modelin üzerine tıklayarak daha yakından inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial